Ještě nikdy jsem nebyla v Toskánsku. Jak se tak probírám různými tipy na krásná místa, přiznám se, že mě láká čím dál, tím víc. Zejména oblast Maremma. Zajímavostí ale je, že si Toskánsko můžete užít po celý rok. Kromě krásných vinic a nádherné krajiny jsou tady také známé lázně. Na jihu Toskánska leží malá historická vesnička Saturnia, která oplývá minerálním pramenem, který vyvěrá v údolí. Díky němu vznikly oblíbené lázně Saturnia Terme.

Podle legendy, kterou si místní vypráví, dal místu jméno bůh Saturn. Horké prameny začaly údajně prýštit na místech, kam seslal blesk. Léčivé účinky termálních pramenů znali již naši předci před staletími a hojně je využívali. V dnešní době se zde léčí zejména poruchy dýchacích cest a kožní onemocnění.
toska1.jpgLázeňský areál Terme di Saturnia nabízí koupání v sirné vodě o stabilní teplotě 37,5 °C. a to nejen v lázeňském areálu, ale i při koupání pod širým nebem v nedalekém údolí, kde si horké prameny našly cestu na zemský povrch. Vytváří nádherné kaskády, které tvoří jedinečnou scenerii.

Malá jezírka a vodopády vypadají nádherně, což přitahuje velké množství turistů. Ideální doba na to, abyste si lázně užili je zima, protože voda sirného pramene má 37°C. Samozřejmě je sirný pramen cítit, zápach síry je všudypřítomný. S koupelemi ale lázně nabízí i bahenní zábaly, bahno je bohaté na minerály, které pomáhají při kožních a dýchacích potížích.
toska2.jpg
 Je jen na vás, jestli sem pojedete v zimě nebo v létě. Lázně jsou v provozu po celý rok a krajina je stejně tak krásná v zimě jako v létě. Jen v létě si nejspíš více užijete pěší turistiku a krásné toskánské teplo. Ve vesnici stojí starý a monumentální hrad z 15. století, okolí lázní je protkané turistickými cestami.

Oblast Maremma nabízí kopcovitou krajinu plnou úžasných výhledů do kaňonů a údolí řek. Pokud se zajímáte o historii, oceníte památky, které zde po sobě zanechali Etruskové. Jednou z těchto památek je například malá pevnost Costell´Orrieri nebo nedaleké kamenné monumenty. Pokud se chcete vykoupat v moři, čeká vás výlet 40 km na Tyrhénské pobřeží.
 toska3.jpg
Můj blog: www.Klaracestovani.cz
Instagram: Klara_Blog_Cestovani
Facebook: www.facebook.com/klarablogcestovani

Tak to je moje první inspirace na cestu do italského Toskánska. Doufám, že se tam někdy podívám. Pokud jste tam byli, napište mi pod tento článek, jak se vám tam líbilo a nějaké zajímavé tipy.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama