Pokud se vydáte do italského Toskánska autem, určitě si občas odbočte ze své naplánované trasy. Budete mile překvapeni, protože v každé sebezapadlejší vísce najdete něco pozoruhodného.

A budete mile překvapeni. Tak jako jsme byli my. Nikam jsme nespěchali a neměli přesný plán cesty. Nechali jsme tomu volný průběh. Některá malá městečka, která svou rozlohou připomínala spíš vesnice, jsme navštívili úplnou náhodou. Zaujala nás třeba svou dominantou. Jako Sera Vale Pistoiese vysokými věžemi.

Jiná jsme navštívili na doporučení, pitoreskní městečko Monte Ricione a o něco větší San Gimiano. Na mapě by nám jejich název stejně nic neřekl.

Na rozdíl od městečka Vinci spojeného s osobností  Leonarda da Vinci. Leonardovo Muzeum se tam dalo čekat, ale objevili jsme tam i spoustu dalších zajímavostí. Třeba plechové výjevy z Bible v místním kostelíku ….

Za návštěvu určitě stojí město výtvarníků Pietrasanta poblíž Carrary, kde pobýval Michelangelo, když si vybíral kámen.

Ale i v tak „obyčejném“ městečku, jako bylo Casalquidi, kde jsme našli ubytování, se dalo najít pár zajímavých objektů k fotografování.

Někdy se vyplatí jen tak brouzdat krajem a nechat to na náhodě. Pak možná uvidíte víc než jen notoricky známá místa, která známe z cestovních průvodců.

Čtěte také:


Soutěž o strašidla, písmeno:A

Reklama