Hezký den,

já bydlím v Kocourkově. Je to takové krásné městečko nad nímž a svými kapsami bdí naši milí páni radní. Nemají nic jiného na mysli, než blaho a prospěch...nevím čí. Náš ne. A tak je v jejich dobrotě napadlo veškeré parkovací plochy na třicet let věnovat zadarmo soukromé společnosti. My už zadarmo neparkujeme. A aby se ona společnost nezlobila a dar přijala, zapomnělo se nějak dát do smlouvy, že by bylo vhodné občas odhrnout tuny sněhu, aby na parkovištích někdo vůbec mohl parkovat. Ale naši páni radní mají za ušima, poslali před kamery všetečných novinářů tiskového mluvčího, který nás hnidopichy věčné usadil prohlášením, že z nastalou situací nic neudělají, ale jako poučení do příště dobré. Humorista jeden.

A protože kdejaké maloměsto a kolikrát i víska mají své koupaliště, rozhodla se naše radnice dobromyslně pořídit takové koupaliště po mnoha letech též. Vzhledem k tomu, že okolí našeho Kocourkova je známé nepřeberným množstvím písníků, kde se za letních veder válí drtivá většina obyvatel, nemají to, chlapci, lehké. Ale zase si poradili. Nechají si postavit areál za 300 milionů korun...aby ho náhodou někdo šilhající vedrem nepřehlédl. A kušte vy remcalové, co nechápete, proč jen 30 milionů stojí vysušení té bažiny, kde se má stavět, když je spousta jiných pozemků bez spodní vody. To neví nikdo, ani ten nejvyšší....myslím primátor:)

Ale jinak je tu krásně. Bydlím v centru, na kopečku. Na východ mám výhled na zrekonstruované krajské sídlo za dvě miliardy(ne miliony, miliardy, opravdu). Jižně byla na břehu řeky vybudovaná nuda pláž ačkoliv rok před tím naháněli strážníci partu nudistů. Při sledování západu slunce mám v zorném poli letiště, které nás stálo už tolik ostudy, že by to bylo na samostatné téma. A na severu ční obří tobogán nad betonovou jámou...když po čtvrté neodloží kolaudaci, budeme tomu říkat koupaliště.

A kdybyste slyšeli to ticho....kdo by také jezdil do centra, když parkovné stojí 50,- Kč na hodinu.

No nežije se tu báječně???

Přijďte pobejt, srdečně zve ToraToraTora

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Moje město, moje ves - to je téma na dnešní den. Své příběhy, postřehy a zamyšlení s vaším bydlištěm v hlavní roli posílejte na adresu

redakce@zena-in.cz