Jaké byly naše Velikonoce? Přesně takové, jaké jsem slíbila!

Den před tím si manžel s dětmi upletli pomlázky. Děti byly celé šťastné, že mají pomlázku, manžel že to má za sebou.

Ráno jsme vstali brzo. Zbytek obarvených vajec jsem rozflákala do pomazánky a byla snídaně. Torzo beránka stejně jako tchýninu hlavičku jsem zabalila s sebou na cestu. (ne, nejsem kanibal ale hlavička se prý říká nádivce).

Vyrazili jsme na Karlštejn.

Když nás GPSka provedla všemi možnými krpály, serpentinkami a polňačkami, které znala jen ona a několik místních starousedlíků, dorazili jsme do cíle. Počasí se zatím tvářilo rozpustile stejně jako zástupy japonských, španělských, německých, italských a anglických turistů. Měli jsme štěstí. Zrovna začínala prohlídka v češtině.

Trochu smůla byla v tom, že se blížilo poledne a junior by si dal šlofíka. Nakonec to nebyla první prohlídka, kterou jsem absolvovala se spícím dítětem v náručí. Naštěstí šlo jen o osvěžující čtvrthodinku.

Zato když mi usnul kdysi prostřední v náručí při hodinu a půl trvající prohlídce zámku Kačina a probudil se až u východu, myslela jsem, že už v životě neuzvednu ani klíče od auta.

Sluníčko se nás drželo až do našeho odjezdu. Když jsme na parkovišti zahlédli ceduli, která ukazovala úplně  jinam než naše GPS, osmělila jsem se a požádala o radu kolemjdoucí policisty.

Strážníka očividně pobavilo, když jsem mu popisovala kudy jsme se dostali k hradu tak, že nejen zapomněl, jak blbě parkujeme, ale ukázal nám i správnou cestu.

Po návratu domů jsem nepoužité pomlázky dala do vázy. Mám už vyhlídnuté místo. Až pustí kořínky, zasadíme pomlázkovník.

TTT


Já zkusím tu pomlázku letos taky dát do vody. Vždycky si to slibuju a nikdy to neudělám. Díky za příspěvek. S policajtama to evidentně umíš stejně brilantně, jako s klávesnicí. :-))) Míša

Téma dne je dnes jasné:

  • Kde jste trávili Velikonoce?
  • Jak jste je oslavili?
  • Dodržujete vůbec velkonoční tradice?

Veselé historky, smutné historky, zážitky, názory …to všechno je tématem pro vaše příspěvky, které posílejte na redakce@zena-in.cz

Reklama