Recept na dlouhý život? Mít nějaký zaručený, byl by Rotschild  proti mě chudý příbuzný:).  Takový recept by měl poslat někdo opravdu dlouhověký, aby byla alespoň nějaká naděje, že má páru, o čem to je. Takže od nedochůdčete jako jsem já, se nedá čekat nic zaručeného. Vím kulové o dlouhověkosti. Netrpím žádnými chorobami natož stařeckými a v bláhové slepotě svého věku věřím, že stojím pořád ještě na startu.

Babička si prodlužuje život každé ráno stopičkou slivovice. 60%. Nevím jak to působí na věk, ale trubky má asi z azbestu. Tvrdé nepiji, což se ji dotklo. Nezapomene nikdy zmínit pochybnost, zda jsem vůbec její vnučka. Ale vzhledem k tomu, že je u nich zvykem nabídnout frťana všem mužským všech věkových kategorií, nezbývá mi čas řešit babi. Minule nalili štamprli i synovi. Jsou mu tři.

Táta je alternativec tělem i duší. Kdykoliv se u nich octneme na návštěvě, honem se chlubí jakou zajímavou teorii či terapii objevil. Neváhá si sehnat vždy kvanta knih a na několik týdnů se nechá zcela pohltit. Jednou mu kdosi půjčil publikaci o urinoterapii. Od té doby si u našich nenaleji z lahve nic, k čemu bych před tím nepřičichla:)

Druhá babička věří na zdravou stravu. Svůj důchod neváhá rozfrcat za kvanta ovoce a multivitamíny. Babi má tuhý kořínek. Její trávicí soustava i v osmdesáti letech zvládne bramborák smažený na sádle zapitý kefírem. Bez nehody....

To my s manželem jsme jiní kujóni. My na to jdeme obráceně. Manžel má roztoušenou sklerozu. Jeho zdravotní záznamy jsou delší než F.L Věk v prvním vydání. Nesnažíme se tu otravovat do stopadesáti. My jsme rádi za každý den, který jsme prožili.

TTT

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Vy jste asi vůbec taková veselá rodinka, že? :-)

Máte i vy nějaký recept na dlouhý život? Napište nám o něm!

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a autorka toho nejzajímavějšího se může těšit na odměnu.

Reklama