Nejlepší obrana je útok. Volby pro mne vždycky znamenaly děsný mindrák, protože vlezete do volební místnosti, komise zvedne hlavy od novin a svačiny a jelikož jste tam jediní, všichni na vás zírají.

Do toho to ticho. Doslova hrobové, akurátní prostředí školy, v horším případě důchoďáku, vlajka, prezident...a najednou tam vlezete vy a chcete volit.

Dostaví se naprosto hmatatelné špatné svědomí, jakobyste se chystali ve státní opeře skandovat Hoši, děkujem!

A tak jsem se rozhodla několikrát ve volební komisi zasednout. Když jsem před minulými volbami nechávala manželovi tři děti na krku se slovy večeři máte na sporáku, povinnost volá, byl trochu nesvůj.

Žádné tupé civění na příchozí se nekonalo, protože jsem většinu času naváděla manžela telefonem po kuchyni, aby ta chuďata vůbec jedla. Nakonec stejně objednal pizzu.

Volím vždy. Rodiče nás vždy brali sebou do volební místnosti a mě to přišlo jako samozřejmost. Stejně tak bereme my děti naše. Vážím si svého hlasu a hrdě jej využívám, jak často to jde.

Chtěla bych se zbavit pachutě, že volím menší zlo, nejde mi to.

Ale jít volit mi to nezabrání. Je to sotva týden, co celý národ hrdě hulákal z troubících vozů ve tři ráno, že Češi jsou mistři. Já jen doufám, že to vlastenectví z nich neodešlo spolu s hamburgrem a pivy na nábřeží mezi městskou zeleň.

Říkají o nás, že jsme národem švejků, ale i ten namazal kolena opodeldokem a šel.

Sice věřil, že budou do švestek doma a nevyšlo to, ale šel by znovu...a mezi prvními.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ty nezklameš, viď? :-)) Souhlas naprostý! Na Bělehrááááád!!! :-))

„...Na světě nezůstane nic utajeno. Všechno vyjde najevo, jak jste slyšeli, že i taková blbá sojka není žádnej vořešník. Je to vopravdu velice zajímavý, že se někdo dá na takovou věc chytit. Vymejšlet si zvířata je pravda věc těžká, ale ukazovat taková vymejšlená zvířata je vopravdu ještě těžší...“

:-)) M.

Reklama