Tak především děkuji za projevenou důvěru. Když jinak nedáte...musím se přiznat, že s myšlenkou kandidatury si čas od času pohraji. Nevadí mi nosit kratší kalhoty a chápu, že  z opic se vyvinuli všichni jen ne mluvčí hradu a hlava státu. Můj mluvčí by nebyl ani z opice ani z jiné galaxie, ale z Ženy-in. Za čtení myšlenek pro dnešek jmenuji Elianku.

Máte pravdu, dnešní vláda by zasloužila vhodnější pracovní zařazení. Přinejmenším ti, co přišli o papíry, o zdraví nebo reputaci by zasloužili pobyt na zdravém šumavském vzduchu třeba při mýcení stromů napadených kůrovcem. Doživotní pobyt na Kvildě by měl i své světlejší stránky....o svátcích by se na ně jezdili dívat Rakušáci a Němci a dětem by ukazovali :" takhle dopadnete, když se nebudete učit."

Jsem jednoznačně pro úspory.

Ministerstvo průmyslu a financí bych sloučila pod jedno.  Obě dohlíží nad stavbou tunelů. Jako nejvhodnější kandidát se mi vždy jevil Jánošík. Jeho vize byla jasná, srozumitelná a širokou veřejností velmi dobře přijímaná. Nebýt škodolibé báby a hrachu.... Musím si poznamenat: Nezapomenout převést hrách do vyšší daňové sazby k chlastu a naftě.

Na ministerstvu životního prostředí bych dala šanci Milouškovi Zemanovi. Koneckonců stromy má rád a těm jediným nevadí jeho řeči ani bylinný odér z Becherovky. Bylo by to první ministerstvo se sídlem na Vysočině. Nemá cenu ho tahat do Práglu, tady už byl a neosvědčilo se to.

Kulturu bych svěřila Aničce Dajdou. Jediná ukázala, že láska k hudbě je silnější než zdravý rozum a máme tak jistotu, že by úřad vedla s láskou.

Nad zdravotnictvím jsem dlouho přemýšlela. Koneckonců rýmička bací čas od času každého z nás. Měl by to být někdo vzdělaný, neúplatný, s jasnou koncepcí a vizí. To je v naší zemi jen Jelen Větrník a už slyším, jak by odbory řvaly. Mimochodem na té Šumavě se bude kácet v dvousměnném provozu a s předsedy několika odborových klubů počítám na druhou směnu. Jinak bych dala křeslo sestřenici. Je to MUDr, kočka,se na ní kouká a podle jména to nikdo nepozná a prachy zůstanou v rodině.

Zemědělství je zapeklité. Ať je zima, teplo, mokro, sucho, podúroda, nadúroda....vždycky za to může Bůh a má to řešit ministerstvo. Kdo to zpackal, ať to řeší. A tak pokorně přenechávám tento úřad i státní silo v rukou božích. Amen

Ministerstvo spravedlnosti bych přenechala Dolly Buster. Ten bordel stejně neučeše ani renomovaný právník a Dolly by se cítila jako doma. Věřím, že by i taláry doznaly lepší verze než je ten pytel za pět tísíc a luxusní pytel za devět.

Ministerstvo dopravy by zasloužilo upgrade celé. A začneme od názvu. Co třeba upřímnější verze: Dotační podvýbor pro české dráhy. Sídlo : Vagónka-Studénka.

Na ministerstvo války se těším. Už tam bylo lidí dost. Jsem pro delfína. Myslím, že ty gumy rozdíl nepoznají.

Klidný spánek už mi ničí jen vnitro. Na vlastní oči bych tam Johna už vidět nechtěla. Požadavky na uchazeče, aby nevypadl z konceptu: temná minulost, nevyjasněné obchodní styky a ví, co ostatní jen tuší....Kájínek. Jen mi ho, kluka, budou muset ještě pustit.

Kruci, zbylo mi tu školství. Pane Svěráku, co takhle zavzpomínat? Ne ne, Vás by bylo škoda. To radši ministerstvo filmu, stejně ty naše dětí tráví víc času s DVD než s křečkem či rodiči.

Jo a budu dbát o zemi, aby vzkvétala a aby měli práci i ti, co se jí brání zuby nehty.

Howgh

PS: A slibuji, že za každý rok funkce nevydám žádnou knížku, kterou nikdo nečte a kupují ji jen ti, co to dostanou rozkazem.

ToraToraTora


:-))) BOMBA!! Jsi nejlepší a my všichni jsme se rozhodli, že Tě budeme volit. Toro na Hrad!! ….už jsi tam? :-))))) Míša


Téma dne se točí kolem politiků a možné přímé volby příštího prezidenta.

Máte představu o hlavě státu, pokud by prošla přímá volba? Máte tip?

Myslíte si, že by měla být na prezidentském křesle žena?

Jste spíše pro více testosteronu na takovém postu?

Líbí se vám ve funkci pan prof. Václav Klaus?

Myslíte si, že pan Václav Havel byl dobrý prezident?

Co postrádá nejvíc česká politika?

Jaké vlastnosti by měl, podle vás mít příští prezident?

Koho byste okamžitě z Hradu exportovali někam hluboko do podhradí?

Své příspěvky k dnešnímu tématu pište tradičně na redakce@zena-in.cz

Reklama