a že jich má požehnaně, to se dočtete v jejím příspěvku. Ale nepleťte si šály se šálami. Tořiny šály jsou obrovské, dá se do nich zabalit a pocházejí z různých koutů světa. Moc hezké počteníčko, děkujeme

Jaro v šatníku mám dlouhodobě v plánu. Tedy ono bylo už i venku v plánu, takže jsem uklidila zimní bundy, kabáty, vytáhla jarní kousky a ono…nachumelilo. Jediný, kdo si zachoval jarní chuť množit se, byly viry. Zaútočili. Takže jsem vytáhla svou sbírku šátků a šálů.

Protože kapitalismus nezná chorých natož bratra, vyrážela jsem celý mrazivý týden do práce pečlivě naimpregnována výrobky farmaceutického průmyslu. A také pečlivě zabalena do své sbírky.

Kromě intenzity nákazy mne překvapilo, co všechno se mi ve skříni zcela opomenuto krčilo. Několik minut jsem se hlasitě omlouvala modrobílému šátku z pravého hedvábí. Dovezl mi ho tchán z pracovní cesty po Číně. Ten si fakt nezasloužil, abych na něj kašlala. Teď sice kašlu také, ale moc mne potěšil.

Můj psychický stav i potřebu tepla nejlépe odrážel maxi bavlněný šál s motivem psychedelických rybiček. Když říkám maxi, tak mi věřte, že je fakt maxi. To si na mě rodiče vzpomněli na dovolené v Bulharsku.

Z Anglie mám od nich jeden ještě jiný. Jak vodní hladina střídá odlesky  modré od nebeské po hlubinně temnou.

To sestra je minimalistka. Šála od ní je poseta těmi nejmenšími bambulkami, jaké jsem kdy viděla. Vlastně ještě o kousíček menší a neviděla bych je již vůbec.

Také tam ležel jeden broskvový s vyšívanými kytičkami. Babička ho dostala od tety z Německa, ale už se na takovou divočinu necítila. Po druhé babičce z Moravy mám krásný háčkovaný cípatý šátek. Je obrovský a zabalím se do něj celá. Tedy ona ho háčkovala vlastně už prababička. Pořád je krásný.

Obluda z obchodu „Vše za 39“ mne trochu děsí. Vypadá jak grizzly po námluvách, ale hřeje, že bych ho žádnému vycpavači zvěře  nikdy nenechala. Sice v něm při cestě do práce možná připomínám medvěda na kole, ale nevadí. Žádný severák ho neprofoukne.

A tak tu tak omotána smetanovou pašmínou z cesty do Drážďan  vyhlížím přes petrklíče na okně jaro. Někde se courá. Ono přijde a viroza odejde. Vím to. Zima byla dlouhá. Zase se těším, že vyrazím na cesty a třeba někde ulovím ještě krásnější šál. Když se do něj pak v zimě zabalím, bude mne hřát nejen vlákny, ale i vzpomínkami. 

TTT

Milá Toro, přesně si vás dovedu představit. Stylová, šmrncovní, ošálená „baba“ plující hradeckými ulicemi

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in, jak se připravujete na jaro? Už jste si něco koupily? A stačily jste v tom vyrazit, nebo čekáte na teplejší počasí? Vytáhly jste letos už něco jarního? Máte nějaký kousek, který byste si ráda letos pořídila? Napište nám o něm.

Na vaše příspěvky o jaru v šatníku se těším na adrese:redakce@zena-in.cz

Reklama