Tora je tentokrát vážně naštvaná. A může za to právě teplá zima. Více se již dozvíte v jejím příspěvku, kterého si velmi vážíme, neboť byl napsaný takřka v hluchotě. :(

Už čtyři dny před Vánocemi jsem si nechala děti doma, aby se nějak dochrchlaly. Jeden to udělal a kašel předal mně. Druhý si k němu přidal teplotu a třetí vyměnil kašel za střevní chřipku. V noci mě budilo i polykání. Bylo bolestivé. Alespoň jsem v tichosti mohla naslouchat s očima do stropu široce otevřenýma, koncertu dávivého a vlhkého kašle z dětského pokojíčku. Když se mi podařilo usnout, probudil mne nejmenší, kterého teplota vyhnala do naší postele přitulit se.

Bolest v krku ustoupila střevním potížím, které jsem adoptovala soustavnou péčí o ty malé marody. Naštěstí trvala jen dva dny. Zbyla jen rýma. Už osmý den mi bylo podezřelé, že vůbec neustupuje.

Přestala jsem slyšet na jedno ucho a v druhém mi hučí. Paní doktorka se smála, že ještě neviděla nikoho, kdo by se pokoušel tak dlouho jako já vyležet zánět dutin. Naštěstí jsem slyšela jen každé druhé slovo, tak mi bylo celkem jedno, čemu se řehtaly se sestřičkou. Stále ještě nic necítím a nemám chuť.

Kluci naštěstí šli do školky, takže jsem se mohla v klidu doma litovat a ládovat antibiotiky. Školník má neschopenku a jeho záskok nedokázal zprovoznit topení. Ve třídě měli 11°C. Už zase kašlou. Ráno mně probudila dcera:
„Mamí, poblinkala jsem Tomáše.“
Už vím, jaká je nevýhoda patrových postelí při střevní chřipce.
„A ví o tom?“
„Ne, spí.“
Šla jsem převléct postel a začala snít o klasické zimě. Nemyslím hory sněhu, kde si zmáčíte rukavice, nebo vám nějaký idiot hodí sníh za krk a vy pak smrkáte až do Velikonoc. Myslím takovou tu jiskřivě mrazivou zimu, kdy se jinovatka v jasném slunci třpytí na větvích a vzduch vám mrzne v krystalky, když se ho snažíte vdechnout. Nosní dírky se s každým nasátím vzduchu laškovně slepí a vydechovaná pára ojíní řasy i ofinu. A v tom klidném smrtícím mraze KONEČNĚ VYCHCÍPOU VŠECHNY BACILY.

Naštvaná Tora

PS: Komunikujte se mnou zásadně písemně. I přes dvojí antibiotika a peněženku zruinovanou lékárnicí ještě stále neslyším na jedno ucho a v druhém mám morseovku.

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Toro vydrrrž! A budiž Ti malou útěchou, že i Bedřich Smetana složil své mistrovské skladby téměř hluchý :))
Ale Tobě i dětem samozřejmě přeju brzké uzdravení a modleme se za ten sníh a mráz!
Saša

 

Téma dnešního dne 3. ledna 2012: Zima – nezima

  • Vyhovuje vám podoba současné zimy?
  • Jaká byla zima vašeho dětství?
  • Jezdíte v zimě na hory?
  • Byl letos tam, kde bydlíte, alespoň trochu sníh?
  • Zkusme se malinko zahrát na vědce.
    Proč si myslíte, že je v zimě takové teplo?
  • Myslíte, že letos ještě přijde ta pravá zima?
  • A také můžu položit otázku: Jdete dnes na houby? :)

Vše o zimě nezimě pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
A můžete přiložit i nějakou „opravdovou zimní“ fotografii.

Jedna z pisatelek dostane za svůj pěkný příspěvek diář na rok 2012

dairek

Reklama