TTT: „Tchýni jsem viděla poprvé plakat...“ Mně zase tekly slzy smíchu při čtení tohoto „kulinářského příběhu“. Vařil manžel. Co a s jakým výsledkem si určitě přečtěte v následujícím příspěvku.

Nejoblíbenější jídlo? To chcete moc po někom, kdo vnímá život skrzchuťové pohárky. První jídlo? To je příliš na někoho, kdo neví ani co měl včera k snídani. Naštěstí není tématem jídlo, které si nepamatujete, ale jídlo, které si pamatujete.

Naprosto nesmazatelně se mi vryl  do mozkovny jeden rodinný gulášek.

Vlastně tam bylo mnoho poprvé a naposledy. Poprvé byli pozvání manželovi rodiče k nám na večeři. Poprvé a naposledy manžel vařil. A tak výběr byl na něm. Chtěl demonstrovat pořádné jídlo, co má grády a nestydí se ho jíst pořádný chlap. Guláš. Na poslední chvíli jsem ho usmlouvala na  poměr maso: cibule  1:1, ale začínali jsme vyjednávat  na 1:2.  „Dobře,když tam skoro není cibule, dáme alespoň trochu chilli. Nevíš kolik se dává těch sušených papriček, když jsou vcelku?“  Nevěděla jsem. Tou dobou byl mým vrcholným kulinářským počinem pudink s piškoty. „Tak to nebudeme přehánět. Dám kus na osobu.“ Umělec. U stolu nás mělo být pět i s jeho sestrou.

Chudák tchán litoval, že řídí, protože tenhle požár hasit džusem namísto piva bylo jako plivat do vulkánu. Švagrová nás nenáviděla , protože už věděla, jak by alespoň malá desítečka dokázala pomoct, jenže ještě pořád byla ve věku, kdy rodičům tvrdila, že si do hospody chodí jen pro žvejky.Tchýni jsem viděla poprvé plakat a byla jsem ráda, že za to může její syn nikoliv její snacha pro budoucnost našich vztahů. Když našla na talíři jednu papričku, která se nestihla rozvařit, sípala s teatrálním výrazem  něco směrem k manželovi.  Poprvé jsem ji také viděla pít pivo z flašky, protože čekat než naliji a spadne pěna ji přišlo poněkud destruktivní.  Nicméně jí to dovolilo vrátit se k distingovanému výrazu dámy a druhé si již nechala nalít do sklenice. Naštěstí ho bylo právě pět porcí....jsem se snažila, takže nic na druhý den nezbylo. Hrozilo totiž, že papričky by se správně uležely a strhly by i vodní kámen v záchodové míse.

Zbytek večeře probíhal v duchu chlazení popálenin tvarohovým koláčem. Na rozloučenou bylo vyjádřeno doporučení tradičního modelu rodiny, kdy žena vaří a muž loví a nabídnuto tykání. Takže u mě dobrý.

A dnes, když stávkuji nebo nejsem doma, objedná manžel raději pizzu nebo je pozván i s dětmi na oběd k tchánovcům. Jeho guláš totiž vstoupil do dějin. Minimálně do těch rodinných.

TTT

pozn. text nebyl redakčně upraven

___________

Nezmůžu se na reakci, pořád se směju. Bolí mě břicho, asi jako vaše tehdejší strávníky. Toro, díky za pobavení, mít k tomu ještě video, tak je to lepší než před chvilkou uvedená ukázka z filmu Slunce, seno... :)

Saša

Tématem dnešního dne 31. května je: Jídlo, na které nezapomenu

Pokud jste čerstvé nevěstinky, anebo bydlíte se svým přítelem jen krátce, možná si na své první uvařené jídlo ještě vzpomenete, ale my to téma malinko zpestříme i pro ty, co už mají první jídlo nějaký ten pátek za sebou, žijí ve společné domácnosti dlouho, ale také pro ty, které jsou třeba sami.

Napište nám - např.

  • Jaké jídlo máte nejraději
  • Jaké jídlo vaříte nejraději
  • Jaký máte největší zážitek z vaření
  • Co se vám kdy povedlo či nepovedlo
  • Zda vaříte lépe vy nebo váš partner
  • Jaké bylo vaše nejoblíbenější jídlo u maminky
  • A nebo také jaké nejzajímavější jídlo jste ochutnaly v zahraničí

Napište prostě co chcete, nechci po vás konkrétní odpovědi, ale příběh, který se týká vaření a na který ráda vzpomenete. A můžete klidně přihodit i nějaký „netradiční“ recept, který se třeba u vás dědí po generace (můžete a nemusíte).

Pište na radakční e-mail: redakce@zena-in.cz

A protože věřím, že kuchařinek je nás velká spousta a veselých příběhů ještě víc, výherkyně budou tentokrát vylosovány dvě.

Jedna od nás dostane kuchařskou knihu: Labužníkovy historky (skvělá, také jsem ji četla a pobavila mě), a druhá obdrží dva elegantní šálky s podšálkem od firmy Tescoma.

kniha

salky

Hezký den s Ženou – in (a s vařečkou))

 

Reklama