Víte, proč se dnes hodně mužů liší od mužů z doby Oldřicha Nového? Vtipně a s nadhledem se k dnešnímu tématu vyjádřila Tora Tora Tora. A zejména pak závěr je excelentní.

Oldřich Nový, Raul Schránil...Kouká se na to v televizi dobře, to zase ano. Lepší než přemýšlet po večerech jakto, že vesnička Midsummer ještě nevymřela. Když se v oparu pitralonu ponořím do představ o době černobílých milovníků....
Cupitala bych si to po ulici v lakovaných lodičkách, s kloboučkem a v kostýmku cudně končícím v půli lýtek. Patrně bych docházela do nějakého dámského klubu, kouřila cigaretu ze špičky, bo je to přeci moderní. Byly by mi otevírány dveře, přidržován kabát, na pozdrav smeknutí klobouku, ručkylíbání. Po dvou letech chození možná i první pusa.  Jen, co by ale získal jisté místo v kanceláři, požádal by mne o ruku. To se přeci sluší, ne? Osm měsíců po svatbě návštěva porodní báby. Domovnice by nás roznesly na kopytech a v pavlačových novinkách bychom vydrželi na prvním čestném místě dva měsíce. S kočárkem bez pérování, bychom vyráželi společně na nedělní korzo po náměstí, aby sousedky viděly. Pak by následovalo několik kloboukosmeknutí před ctihodnými občany a dalšími spolukorzovníky a šupaj domů k valše. Vlastně ne, velké prádlo bylo v sobotu. Dneska valcha odpočívá. Tak tedy do biografu. Když bude štěstí, už nebude muset být otitulkován německy.
Naštěstí to byl jen pitralon a ne ředidlo. Pomalu vyprchává...Mám pocit, že mi v kožních záhybech zbyla brilantina po vášnivé noci.
Naštěstí včas. Za chvíli mne vyzvedne manžel, jedeme pryč. Otevře mi dveře u auta? Ne, prozvoní mne jako signál, že mám vzít tašku a jít dolů. Jedeme grilovat, otevřem si pivko a vyvalíme se na zahradě. Budu ignorovat plevel, protože on ignoruje mne. Zahrádkáři nás  zařadí v  klepomatu na první místo dokud neodkvetou všechny pampelišky, co jich mezi záhony je. A večer kino. Nějaký vetřelec s brilantínou po celém těle se sápe na kočku v lakovaných lodičkách....tedy spíš kozačkách, co jí končí až v půli stehen. Hmmm. Zítra se jdeme podívat s dětmi do muzea řemesel. Mají tam i vystavenou valchu.
Pekolo nebo ráj? Za černobíla tenkrát jako ve 3D dneska, všechno mělo své. Než šlapat vodu:“ Jó, tenkrát, to byly časy,“ lepší pořádné tempo vpřed. Víte, proč se dnes hodně mužů liší od mužů z doby Oldřicha Nového? Protože se ženy liší od žen z dob Adiny Mandlové.
TTT

___________

Toro, ty nikdy nezklameš, na tvé příspěvky se těším už od zadání tématu (a určitě nejsem jediná). A ten závěr, ten je opravdu excelentní - vykřičník :)

Díky za příspěvek a pěkný den „královno“

Saša

Téma dnešního dne 13. června

Existují princové na bílém koni? Dočkala jste se toho svého, nebo na něj teprve čekáte?

Téma princové (a králové) našich srdcí se týká jak těch, které už si svého prince našly, popřípadě i ztratily, tak i těch, které na svého „prince na bílém koni“ teprve čekají.  

Ve vztahu dvou lidí je důležitá láska, tolerance, ohleduplnost a úcta jednoho k druhému. Pokud k tomu připočteme i tu správnou jiskru, krásu, odvahu a chrabrost, máme tu prince jak vyšitého. Která by po něm netoužila… a některá se i dočkala.

Napište nám v tyto krásné, slunečné dny, zda se v dáli, zalitý sluncem - ten VÁŠ pravý princ objevil.  

 • Jaké vlastnosti by podle vás měl mít novodobý princ na bílém koni?  
 • Dočkala jste se Vy sama toho vysněného?
 • Pokud ano, splňoval vlastnosti, které jste si vysnila?
 • Zůstaly mu i do budoucna?
 • Proč právě ON?
 • Proč on ne?
 • Myslíte si, že se dnešní muži hodně liší od mužů, dejme tomu z doby Oldřicha Nového?
 • Je Váš muž gentleman?
 • Dokázal by za Vás „bojovat“ a ochránit Vás i vaši rodinu?
 • Čekáte teprve na toho správného?
 • Zklamal Vás už nějaký „zlý“ princ?

Opět mě napadá tisíce otázek, ale nechám prostor raději pro vás

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejhezčí pohádkový příběh odměníme: společenskou hrou Laškování a k tomu ještě dostanete nádavkem veselou knihu Jiřiny Tejkalové: Já a štrúdl.

darek

Zda se napřed pustit do pečení štrúdlu a pak do laškování, a nebo nejdříve zalaškovat a pak se pustit do štrúdlu, to už nechám na výherkyni ))

 

 

Reklama