Tora Tora Tora talisman nepotřebuje. Drží se svých daných pravidel a nic jí nehrozí. Po hudební vložce si přečtěte první zaslaný příspěvek od čtenářky, která nikdy nezklame. To nám to pondělní ráno hezky začíná, viďte?

Víte, jak by bylo krásné mít talisman? Zkouška, pohovor, oběd u tchýně.....prostě bych si vzala do kapsy talisman, nebo na sebe kouzelnou podprsenku a bylo by to. Zkouška nedopadla....hm, asi se mu nelíbilo v kapse nebo jsem na košíčcích dostatečně nenažehlila puky. Tak, příště.

Jenže já nemám talisman, nemohu mít talisman. I kdybych nakrásně chtěla. Pro mé obsese už na něj není prostě místo. Jsou schody, na které nešlapu, dveře otevírané jen levou rukou, skleničky, ze kterých nepiji. Mám přesný počet tahů nožem při broušení, trička, která nenosím v důležitý den, naušnice, které neoblékám na doma, systém jak věšet utěrky, stlát postel a čistit si zuby. Peníze rovnám v peněžence podle jasných pravidel. Stejně jako příbory v příborníku, boty v botníku, šminky, knížky, hrnce i dětem holínky. Oblíbené stránky internetu otvírám v neměnném pořadí. Když si umíním něco dodělat, dočíst nebo dokončit, nemohu se zvednout, dokud není hotovo.

Nebojte, nejsem lapená jen vlastním bytem. Venku mám vtíravé nutkání obejít kandelábr určitou stranou, držet se toho či onoho zábradlí, jít touto nebo druhou cestičkou parkem, číst dřív plakát s programem kina než vývěsku z radnice...

Nebudu unavovat výčtem. Je toho moc a každá drobnost má pro mne zásadní víru v úspěšné dokončení každého dne.Prostě: šlápnout na ten rezatej kanál před domem, tak ten den už nezachrání nic.  Mé obsedantní já už si na mne zvyklo. Žijeme si spolu spokojeně v tichosti. Zakuklilo se to ve mě tak, že ani má ryze pragmatická podstata už vůči němu nevyvýjí protilátky. Vždyť by to bez něj ani nebylo ono. Vemte si jen tak se courat městem kudy vás napadne. Bez špetky strachu, že vám jahodová zmrzlina místo vanilkové zničí přijímací pohovor. Nebo bezstarostně číst v novinách jen články, které vás zajímají bez nutkání vstřebat  poctivě všechno od první stránky. Jak jinak byste se dozvěděli o vlivu ceny banánů na produkci burákového másla na jihoafrickém trhu? Ne ne, s tím na mne nechoďte.

Talisman pro štěstí? Pche. Co je štěstí? Muška jenom zlatá... a takový malý hmyz lehko pláchne, takže je fajn ho obšancovat ze všech stran.
TTT

pozn.red. text nebyl redakčně upraven

__________

Milá Toro, díky za každé dobré ráno... po poslechu mé oblíbené kapely jsem se ještě navíc i pobavila u dalšího z tvých báječných příspěvků. Bohužel to nemám v životě tak zmáknuté jako ty, a tak se jdu podívat do tašky, jestli jsem si „dnes“ nezapomněla svůj talisman.:)

Pěkný začátek týdne

Saša

Téma dnešního dne 27. června 2011 zní: Máte svůj talisman?

A podotázky jsou

 • Ochraňuje Vás?
 • Věříte v jeho kouzlo?
 • Kdy jste dostala svůj první talisman?
 • Měla jste jich více?
 • Který nejraději?
 • Jaký to byl?
 • Od koho a proč?
 • Máte dodnes nějaký talisman?
 • Mají talismany i vaše děti?
 • Pokládáte funkci talismanů v životě za důležitou, nebo spíš jen za úsměvnou záležitost?
 • A tak dále a tak dále.

Ať už funguje síla a moc talismanů a amuletů pouze v našem podvědomí, a nebo se chováme opatrněji a obezřetněji právě proto, že je máme, cítíme se díky nim dobře naladěni, bezpečněji, je dobře že existují, že byly „vymyšleny“… A určitě se u řady z vás také nachází, a já už se na vaše „kouzelné“ příspěvky moc těším.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vás od nás obdrží i tajemný dáreček: Knihu o bezesporu magickém herci Petru Čepkovi: Petr Čepek - Talent a osud, dále takovou polomagickou knihu Učitelkou v Peru a nádavkem malý redakční talismánek: andělíčka s ochrannými křídly - pro štěstí.

darecek

Reklama