U čtenářky s nickem Tora Tora Tora jsou s manželem pěkně sladěni. Převážně platí on, když se stane, že ona, ví, že to má udělat s grácií.

My si nenecháváme večery v restauraci jen na dny výročí, jmenin nebo když babičku zachvátí touha hlídat. Rádi si sedneme do příjemné kavárny či restaurace i ve dnech zcela bezvýznamných, když je prostě chuť. Při naší zapomnětlivosti totiž nikdy nevíme, jestli zrovna nějaký významný den neslavíme.
Je milé, když muž zatáhne steak pro dámu včetně dezertu, salátu lahvinky vína a neremcá, že se moc jí. Manžel si na určité rozdělení rolí zkrátka potrpí, i když mu již jedenáct let vysvětluji, že do restaurace jde muž první jen v případě, že jde o pajzl takové kategorie, kde hrozí, že by dáma dostala židlí či půllitrem. Nic naplat, stále se dere první.
Stejně tak komunikaci s číšníkem laskavě bere na svá bedra aby dámu neobtěžoval pingl, ačkoliv dámu spíš obtěžuje manželova konverzace se servírkou. Je to takový družný jedinec, což asociál a manželka v jednom prostě nemůže pochopit.
V drtivé většině případů i platí. Bez placení jsme ještě nezdrhali. Platí rád. Trochu mu to boří samčí ego, když to musí nechat na mně. Ale chápe, že lepší když to zatáhnu já, než týden umývat špinavé nádobí.
Některé společenské tradice holt ještě nepřežil. Ale pamatujete Pretty woman, když katapultovala šneka přes celou restauraci? Je to jako když platí žena. Když se to udělá s gracií a sexappealem, nehrne se krev mužům do tváří, ale...
Co si budeme povídat.
TTT

pozn. text nebyl redakčně upraven

________________

Milá Toro, myslím, že jste na to kápla - mužům to boří samčí ego, když platí žena. Ale já si myslím, že v tomto případě je to dobře, je to takové nevinné boření, které by k mužům patřit mělo.

Díky za hezký rodinný příspěvek

Saša

Téma dne 27. května 2011

Tématem dnešního vydání je útrata v restauracích, klubech, kinech, kavárnách, divadlech, zábavách a na řadě dalších míst. Nezajímá nás, kolik utrácíte (to nám může být samozřejmě úplně jedno), ale spíš kdo z vás platí. Jestli častěji vy, nebo váš partner.

  • Jestli vám přijde samozřejmé, že by měl platit muž (a je jedno zda ze svých či společných prostředků, jde o samotný proces placení)
  • Jestli vám je jedno, kdo dá číšníkovi peníze, zda vy, nebo partner
  • Jestli jste zažily nějakou trapnou nebo veselou historku u placení útraty
  • Jestli jste někdy odešly bez zaplacení :)
  • Na jaké krásné místo vás pozval váš partner
  • Jaká byla jeho (či vaše) největší útrata
  • a tak dále, a tak dále... životních příběhů je spousta.

Asi jsem ze staré školy, ale přijde mi divné, abych platila za svého partnera, byť bych na to měla. To bych mu ty peníze raději podstrčila tajně pod stolem a vyhnula se tak pro mě dost nepříjemnému pocitu. A naopak se neochudila o pocit galantnosti ze strany mého partnera.

Možná jste na tom podobně, a nebo také úplně jinak. Vaše příběhy a zkušenosti pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vás obdrží dáreček - ale tentokrát ne pro sebe, ale pro svého milého - ať už přítele, manžela nebo slušně vychovaného syna, který za dámu zaplatí. :)

pánský dárkový balíček vlasové kosmetiky Attitude

tst

 

 

Reklama