Jestli bych si vzala podruhé stejného? Ale já si ho vzala!

A víte, co se mi na tom líbí nejvíc? Přesně ty důvody, pro které by to Simona udělat nechtěla. Protože růžové brýle už se po deseti letech válejí někde v popelnici.

Když jsme se rozváděli, měli jsme oba nevyvratitelný pocit, že přes tohle prostě nejede vlak. Takhle jsme žít nechtěli a společná cesta dál by byla spíš šlapáním tekutého písku. A bylo vymalováno.

Víte přesně, co vás štve a co byste chtěli dělat. A najednou je po rozvodu. Máte kupa času přemýšlet a přijít na to, co ve skutečnosti chcete. I když klasik praví, že žádná žena neví, co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane. My přišli na to, že jsme sice tušili, co chceme, ale nevěděli, jak o to říct. Tak jsme to zkusili...

V ten samý den, jako první svatba se odehrála i naše druhá (co na tom, že bylo pondělí) Na prstýncích přibyla jen za prvním letopočtem čárka a druhý.

Letos je to deset let od první svatby. Růžové brýle jsou v kontejneru, iluze v pánu.....žijeme v realitě. I přesto bych si ho vzala znovu. Ta absence růžových skel mi vyhovuje. Muž se nesnaží vypadat, že naprosto běžně otvírá dámě dveře u auta, nosí snídani do postele, neuchází u rozhovoru s vámi, nemá kamarády na jedno a holí se dvakrát denně. Na druhou stranu není rozčarován zjištěním, že nemám každý den vyfoukané vlasy a hodobožovou soupravu prádla, nevařím denně tříchodové menu podle Magdaleny Dobromily, jsem občas naštvaná a mluvím sprostě a neumím španělské ptáčky.

Asi víc než okázalá gesta, pugety růží, nesmělá rande, první políbení a rozčarování po prvním sexu miluji to, co vám dá jen ten protivný Pepa, co vydělá míň než Pišta Hufnágl, kterého jsem si měla vzít tenkrát. Ten můj "Pepa" mi vytáhne knížku z pod hlavy, když usnu, abych ráno neměla obtištěnou tiskařskou čerň na čele, ví, že piju gin s tonikem a když má přijít tchýně, nalije víc ginu než toniku,nepřepína Dr House, nechává mi v novinách sudoku a neptá se, kolik co stálo.

Nemáme růžové brýle, nečekám na prince na bílém koni, jeden se mi tu už válí na gauči. Nemá koně, půlku království ani kouzelnou vílu za zadkem, ale na tu naši realitu to ani není třeba.

Vaše TTT

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Toro, to si vystihla přesně. Já s tou svatbou čekám přesně do momentu, kdy spadnou nám oběma ty růžové brýle. Mně už po 2,5 letech, myslím, sklíčka praskají, ale jemu ne. A proto se bojím si ho vzít. Simona

Jak hodnotíte váš vztah vy, milé čtenářky? Vzaly byste si svého muže podruhé? Proč ano a proč ne? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama