Děkujeme čtenářce s nickem leff za její příspvěvek k dnešnímu tématu, který zároveň doplnila ilustrační fotkou

Krásný a dobrý den, mnohokrát jsem se v životě nadchla a získala pocit, že „Tuhle vychytávku musím mít!“ Naštěstí jsem téměř nikdy nakonec nepodlehla, a tak nemám doma dodnes ani pořádný multifunkční robot, domácí pekárnu, stolní minivysavač, mlýnek na mák, dokonce ani obyčejný mlýnek na maso. 

Do naší panelákové minikuchyně se jednoduše nevejdou. Z dřívějších dob mi ale zbyly dva určitě nikoli nezbytní pomocníci, kteří funkcí liší jen nepatrně, ale k nimž oběma mám naprosto rozdílný vztah. Jeden používám často, druhý vůbec. Jsou jimi sendvičovač a topinkovač (toustovač).

nezbytnosti

Zatímco prvně jmenovaný minimálně 8 let alespoň jedenkrát do měsíce s mou pomocí a k velké radosti našich dětí připraví teplé plněné sýrové tousty, druhý jmenovaný léta letoucí odpočívá ve skříni. Nic proti křupavým suchým topinkám k snídani. Namazané medem nebo džemem jsou úžasné a s hrnkem teplého čaje s medem dokonalé, ale... Přiznávám, jsem líná. Nemám ráda jakoukoli práci navíc, byť trvá pár minut.

Zatímco sendvičovač stačí zlehka vytřít, otřít a uložit, s topinkovačem byla vždycky potíž. Oplývá neuvěřitelným množstvím mřížek, prohlubní, záhybů, ďolíků, otvorů a otvůrků, které rády zachytávají prach a mastnotu. Nepatřím k lidem, kteří se zápalem a nadšením hraničícím s rozkoší dolují drobečky pomocí vatiček a špejlí z nedostupných míst. Já ani z dostupných.

Ale když už jsem se s ním před chvílí, povzbuzena dnešním tématem, po létech drbala (ano, i na špejličky došlo), nejspíš ho po létech zkusím zprovoznit. Třeba brzy zjistím, že s léty, kdy se proměnou z bezdětné na dvoudětnou ženu učím dříve neoblíbené domácí práce vnímat jako večerní příležitost k relaxaci a odpočinku (ano, až k tomu jsem za léta rodičovské „dovolené“ dospěla), začínám shledávat systematické čištění tohoto spotřebiče zábavným.

 Pohodový den se spotřebiči i bez nich přeje Lefff

Tak přesně stejný toustovač mám doma a topinkovač také, i když jiný model.- A narozdíl od vás, já osobně raději používám topinkovač. Ten můj se dá i snadno čistit. Je tam výsuvný „šuplíček“, z kterého jednoduše střete drobky.

A co vy, milé ženy-in, máte také doma nějaký „poklad“, který zahálí? Napište nám o něm. Jak jste ho získala, proč ho nepoužíváte, a proč se ho nemůžete zbavit? Jakou nejzbytečnější věc jste kdy doma měla? Kde skončila?

Napište nám na dnešní téma: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama