První místo v kategorii manažerka získala Karolína Topolová, šéfka sítě AAA Auto. Sama říká, že v roce 2019 firma pod jejím vedením překonala všechny dosavadní rekordy. Na druhém místě se umístila členka představenstva České spořitelny Daniela Pešková, na třetím Diana Rádl Rogerová, řídící partnerka a členka výkonného výboru pro střední Evropu poradenské společnosti Deloitte.

Podnikatelkou roku se stala spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti Alca plast Radka Prokopová. Druhé místo patří Zuzaně Ceralové Petrofové, která je prezidentkou předního světového výrobce klavírů Petrof. Třetí místo pak Simoně Kijonkové, spolumajitelce přepravní firmy Zásilkovna.

Absolutní vítězkou kategorie Veřejná správa se stala předsedkyně Akademie věd ČR, biochemička Eva Zažímalová.

Opomenout nesmíme také tři místa v kategorii Start-up. Zde se na prvním místě umístila Květa Vostrá, která založila společně se svým manželem softwarovou společnost Ytica a zanedlouho ji prodala za miliardu americké firmě. Druhé místo obdržela Vladimíra Josefiová, spoluzakladatelka a finanční šéfka společnosti, která se zaměřuje na digitalizaci budov a třetí místo patří Lindě Šejdové, o jejímž vynálezu jsme psaly. Jde o menstruační kalhotky z nanovláken značky Snuggs.

„Přestože počtem žen v řídících orgánech společností v Česku stále zaostáváme za celosvětovým i evropským průměrem, vidím zde pozitivní vývoj. Těší mě, že k tomu přispívá i žebříček TOP ženy Česka. Ukazuje se, co všechno ženy dokážou, když dostanou příležitost a když mají respekt a podporu svého okolí,“ uvedla Michaela Bakala, patronka projektu TOP ženy Česka pro Hospodářské noviny.

Reklama