Top Topic

Zdá se, že novým trendem v oblasti nápojů jsou přírodní extrakty, jejichž obliba u spotřebitelů stoupá. A jako každá jiná akce i tato si vyžaduje patřičnou reakci. Té se ujímá značka Kofola, která přivádí na trh hned tři výtečné novinky.

„Nová produktová řada nápoje Top Topic s extrakty je zaměřena na lidi, kteří chtějí naplno prožít každou chvíli svého života, jsou odvážní a rádi experimentují. Chceme hranici vnímání klasického hroznového nápoje a prostřednictvím Top Topic Mind, Ego a Freedom nabídnout našim spotřebitelům trendový produkt, který odpovídá jejich životnímu stylu. Všechny nápoje jsou i nadále na bázi hroznové šťávy, s 20% podílem,“ říká Jakub Vaněk, brand manažer značky Top Topic pro ČR. Tyto nápoje obsahují tři různé přírodní extrakty s příznivými účinky na lidský organismus.

Top Topic Mind: Bílý čaj povzbudí mysl na začátku dne

Bílý čaj je produktem z ušlechtilých, nejmladších pupenů čajovníku, bohatých na antioxidanty. Je jedinečný svým způsobem sběru, zpracování a přípravou, ale také chutí a účinky. Mezi všemi čaji je právě bílý čaj nejjemnější. Znalci o něm hovoří jako o nejvzácnějším čajovém druhu. V Číně se používá už od 11. století. Podle legendy se používal jako přísada do elixíru, který měl pomáhat stát se nesmrtelným.

Již zmíněné antioxidanty chrání buňky lidského těla před volnými radikály. To znamená, že působí proti stárnutí organismu a také výskytu nádorových onemocnění. Bílý čaj snižuje hladinu cholesterolu, chrání tak před vznikem aterosklerózy, a tím snižuje riziko vzniku srdečně-cévních onemocnění. Působí také proti vzniku zubních kazů a má regenerační a revitalizační účinky.

Top Topic Ego: Ženšen povzbudí ego v průběhu dne

Ženšen je prý kořen života. Už více než 3000 let je symbolem věčného mládí. Má širokospektrální využití. Našemu tělu pomáhá navrátit jeho rovnováhu.  Zvyšuje příjem kyslíku v buňkách a právě tím dodává tělu více energie a snižuje stres a odstraňuje lehké deprese, je účinným prostředkem k dosažení pocitu tělesné i duševní pohody.

Podle čínské medicíny posiluje pět hlavních orgánů – srdce, slezinu, plíce, játra a ledviny. V léčbě a prevenci chorob má ale všestranné využití. Podporuje látkovou přeměnu, zvyšuje odolnost organismu proti infekcím, zplošuje pozornost. Známé jsou také afrodiziakální účinky ženšenu, které se projeví zlepšením fyzické kondice a schopnosti erekce u mužů, zesílením účinků pohlavních hormonů na tělo i psychiku. Obsahuje také látky podobné ženským pohlavním hormonům (estrogeny), díky nimž je schopen mírnit klimakterické potíže u žen.

Top Topic Freedom: Konopí nakopne do nočního života

Takzvané technické konopí (bez obsahu halucinogenní látky THC) je všestranně využitelná ekologická plodina. Je to jedna z nejuniverzálnějších rostlin vůbec. Až do druhého století před naším letopočtem se používalo především jako potravina a společně s rýží, sójou, prosem a ječmenem byla nejstarší požívanou zemědělskou plodinou. I dnes mají konopná semínka nemalý význam v oblasti zdravé výživy.

Zevně se užívá při léčbě atopických ekzémů, lupénky a dalších kožních onemocnění. Vnitřně je konopí vhodné jako doplněk stravy, neboť je bohaté na esenciální nenasycené mastné kyseliny, čímž zajišťuje správný chod organismu a zlepšuje paměť. Dlouhou dobu se také spekuluje o příznivých účincích při Alzheimerově a Parkinsonově chorobě.

www.stayontop.eu