diana

Jen málokdo z nás byl tu neděli 31. 8. 1997 ochoten uvěřit zprávě, že princezna Diana, ta, kterou měl snad každý na světě rád, které mnoho žen tajně drželo palce v její odvaze jít si za svým srdcem, je mrtvá. I já sama vím, co jsem v té chvíli dělala, kde jsem stála a jak mě zpráva zasáhla.

První slova? „To není možný!“ Ta věta asi zazněla z hodně domovů a z mnoha úst.

Přijmout fakt, že tato žena zemřela při pitomé autonehodě, úplně obyčejně, jako stovky jiných lidí, vinou opilého řidiče? To snad ne.

Může být snad naše neschopnost uvěřit v něco tak fádního a otřepaného u tak výjimečného člověka důvodem, že miliony lidí na světě dodnes nevěří, že Diana zemřela náhodou, nebo máme pravdu?

Říkám máme, protože k nim patřím. Ani mě nepřesvědčilo dlouhé a důkladné vyšetřování. Ani já jsem stále neuvěřila shodě okolností.

A není v tom mystika. K nedůvěře mě táhne hlavně to, když si představím, co by se dělo, kdyby se to nestalo.

Je sobota o půlnoci 30. srpna 1997

Na svou poslední cestu vyráží tmavý mercedes. Zamilovaný pár, princezna z Walesu a Arab Dodi Al-Fayed, sedí na zadní sedačce. Snad si jich nevšimne skupinka paparazzi před hlavním vchodem.

Nebýt japonského turisty, který začne mercedes natáčet, by jim plán asi i vyšel. Řidič Paul dupne na plyn a vůz prudce vyrazí. Několik novinářů sedne na své motorky. Jsou rozhodnutí ulovit Dianin snímek za každou cenu.

Začíná divoká honička pařížskými ulicemi.

Do tunelu Pont de l´Alma vletěl mercedes rychlostí 180 kilometrů v hodině. Henri Paul drží křečovitě volant. Náhle se mu do cesty připlete bílý Fiat Uno. Mercedes do něj jen lehce ťukne. Ozve se pískot kol a pak obrovská rána. Luxusní vůz v rychlosti 110 kilometrů v hodině naráží do 13. pilíře pařížského tunelu.

Je 23 minut po půlnoci.

Řidič Henry Paul i syn hotelového magnáta Dodi Al Fayed a milenec princezny Diany jsou na místě mrtvi. Jediný připoutaný pasažér, Dodiho osobní strážce Trevor Reese, je na živu.

Prozatím dýchá i britská princezna. Hasiči ji vytáhnou zpod trosek v zuboženém stavu. Ani rychlý převoz do nemocnice život Lady Dianu nezachrání. Má roztrženou plicní tepnu a její srdce se vlivem nárazu přemístilo z levé strany hrudníku na pravou!

diana

Umírá krátce před čtvrtou hodinou ranní v nemocnici Pitié-Salpetriere Hospital.

Tolik blbá náhoda, blbý den, blbý osud, blbí paparazzi, blbý bílý Fiat.

Bílý Fiat, který se dodnes nepodařilo vypátrat. Zajímavé.

Že by naši policisté, ti řadoví, kteří denně řeší nehody a pro které není problém najít řidiče vozu, který ujede z místa nehody za pár hodin, byli schopnější než FBI, MI5, MI6, CIA a kdo ví, kdo ještě? Soudě podle selského rozumu obyčejného smrtelníka by ve vesmíru nemělo existovat místo, kam by se řidič onoho vozu mohl schovat. A přece.

Co by se stalo, kdyby se to nestalo?

Princezna Diana je v době, kdy se vdává za Charlese, krásná, normální žena plná očekávání, nadějí, a hlavně je zamilovaná. Britská královská rodina a královna matka nemá příliš pochopení pro její moderní vizáž a jakousi svobodu myšlení, kterou Diana propaguje. Její přátelství ke všemu a všem, neochota k rezervovanému postoji, lidovost, to všechno je trnem v oku královny matky. Otevřeně ji nemá ráda.

Charles navíc není schopen ukončit vztahy se svou milenkou Camillou, se kterou byl v mileneckém vztahu už 10 let před svatbou s Dianou. Diana to ví. Trápí se.

Začíná mít psychické problémy. Do výchovy jejích dvou synů jí také stále někdo mluví. Postupem času se několikrát zhroutí. Trpí bulimií. Nakonec se vyléčí a žádá o rozvod!

Rozvod!

V královské rodině, první rodině Anglie, rozvod! Zatracená Diana! Celý svět si povídá o tom, jaký je Charles pacholek, jak je Diana utrápená, jací jsou to naškrobení panáci a jak mezi ně tahle jemná bytost, která si klidně pochoduje mezi nášlapnými minami, nezapadá.

Svět miluje Dianu. Celá královská rodina i se svým následníkem trůnu je ve stínu „královny lidských srdcí“.

Sbalila muslima?!

Snad poslední kapkou pro naštvanou královskou rodinu má být fakt, že Diana si jako milence a vypadá to, že i budoucího manžela, vybrala muslima. Dodiho Al-Fayeda, syna hoteliéra Mohammeda Al Fayeda, kterému patří kromě jiných i pařížský hotel Ritz.

To už bude královská rodina tuplem světu pro smích.

Diana si vezme Araba a synové britského následníka trůnu budou mít patrně brzy nevlastního sourozence, nejspíš muslima. To je paráda.

Ta žena znemožní všechno, co si anglická první aristokracie za dlouhé roky vybudovala. Politický dopad takového sňatku řeší kde kdo. To snad ani nejde zrealizovat. To bude fraška!

„Naštěstí“ nebude. Diana a Dodi 31. srpna umírají.

Náhodou.


V minulých TOP teorích jste již četly o tom, že:

ELVIS PRESLEY ŽIJE

LHC JE SABOTOVÁN Z BUDOUCNOSTI

AMERIČANÉ BYLI NA MĚSÍCI

Reklama