bok.jpg
Foto: Shutterstock

A jakými tituly rozhodně nešlápnete vedle? Vybrali jsme pro Vás 5 tipů z první desítky nejprodávanějších knih.


Tipy z první desítky nejprodávanějších knih:
 
61a88be9dca8dobrazek.pngTip č.1 - Patrik Hartl
Tohoto autora má snad každý spojeného s nezaměnitelným smíchem. A stejně tak tím, že jeho knihy pravidelně získávají titul Český bestseller. Jeho knihy Nejlepší víkend a Okamžiky štěstí, jsou nejprodávanějšími tituly. Pozadu nezůstává ani jeho první román Prvok, Šampón, tečka a Karel, který letos šel do kin. Pokud jeho knihu ještě nemáte, určitě si o ni napište Ježíškovi.

 
obrazek.pngTip č. 2 - Stoletý stařík
Zfilmovat úspěšnou knihu tak, aby dokázala zaujmout i jako film není jednoduché. Čtenáři často bývají k filmovým adaptacím skeptičtí. Stoletý stařík patří ale jak ke skvělým knižním příběhům, tak i těm filmovým. Hrdina se rozhodne, že nechce strávit zbytek života v domově důchodců a vydá se za dobrodružstvím do světa. Tento humoristický román švédského spisovatele Jonase Jonassona z roku 2009 si získá každého a jeho umístění v první pětce v prodejích Knihobotu to jen potvrzuje. 

 
61a8974e111a0obrazek.pngTip č.3 - Konec prokrastinace
Kdo z nás nemá problém s odkládáním povinností a úkolů? Než se pustíme do úklidu, stihneme alespoň tři díly seriálu. A boj s prokrastinací je pro nás boj s větrnými mlýny. Kniha Konec prokrastinace ale mnoha lidem dokázala opravdu pomoci. V jednoduchých krocích a pomocí obrázků vám pomůže zefektivnit nejen plnění pracovních povinností. Takže, neodkládejte nákup dárků na den před Štědrým dnem a začněte včas.

 
61a88b624bf37obrazek.pngTip č.4 - Poslední aristokratka
Série knih o mladé “aristokratce”, jejíž rodina zdědí v restituci chátrající zámek je už klasikou. Je ideálním dárkem pro maminku i babičku. Příběh plný veselý příhod a ikonických postav, jakou je třeba rázná paní kuchařka, která nešetří v žádném receptu ořechovkou, přečtou jedním dechem. A pokud se jim příběh bude líbit, mohou sáhnout hned po dalších třech volných pokračováních.


 
61a88bb0f3b54obrazek.pngTip č.5 - Šifra mistra Leonarda
Jedna z nejprodávanějších knih světa a nezpochybnitelný bestseller je dobrodružný román amerického spisovatele Dana Browna, který vyvolal kritiku v církevních i historických kruzích, je jako příběh strhující. Hledání bájného svatého grálu vás provede Paříží i Londýnem, pátrat budete po stopách obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinciho. Kniha o více než 400 stranách, na Knihobotu druhá nejprodávanější kniha, by neměla chybět v žádné knihovně. 

Zdroj infromací: tiskové informace, Knihobot

Reklama