Vybrali jsme pro vás pět nejzbytečnějších kuchyňských spotřebičů. Když si je koupíte, zapnete je jen jednou a pak navždy skončí v zaprášeném smetišti zapomenutých věcí. A to za ně utratíte i tisíce korun!

Máte nějaký zbytečný kuchyňský spotřebič? Předpokládám, že ano. Každý z nás minimálně jednou naletěl skvělým obchodníkům, kteří nabízejí specializované spotřebiče na všechno možné. Vybral jsem pět (dle mého názoru) nejzbytečnějších...

top5Jogurtovač
Vzpomínám si, jak si maminka kdysi pořídila jogurtovač - je to celkem malá věc a cena se pohybuje v řádu stokorun, takže žádný strašný výdaj, ale... jogurt z jogurtovač jsme měli jen jednou a od té doby jsem přístroj neviděl, až loni při přestavbě. Za těch pár stovek jsme mohli mít určitě minimálně sváteční oběd.

top5Elektropec na pizzu
Tak tohle mě vážně dostalo. Už letím do obchodu, protože bez pece na pizzu prostě být nemohu. Ne, vážně, dovedete si představit, že máte něco takového doma? Jestli vás zajímá cena, tak se vyšplháte přes dva tisíce.

top5Popkornovač
Americký způsob života nám velí: „Dlabejte popkorn!“ Což o to, dobrý popkorn není k zahození, ale k čemu vlastnit popkornovač, to vážně nechápu. Vždyť stačí mikrovlnka.

top5Palačinkovač
I když mám palačinky moc rád a rád si na nich pochutnávám, ať už jsou slané, nebo sladké, zapečené, nebo jen tak srolované, nedovedu si představit domácnost, ve které se dělají palačinky tak často, aby k tomu byl potřeba speciální přístroj. Navíc, když už dělám palačinky, chci si užít tu zábavu s nadhazováním (a sbíráním ze země), no ne?

top5Elektrický nůž
Znáte někoho, kdo elektrický nůž používá? Popravdě já jsem se u nikoho v kuchyni s touhle „vychytávkou“ nesetkal. Asi si každý můj známý řekl, že ke krájení se používá docela běžný nůž. K čemu by tedy měl člověk používat elektrický? Odpověď mě nenapadá. Nedovedu si představit, že tímhle krájím třeba cibuli na drobno. Ale třeba se pletu, třeba to jde...

Téma dne 28. 7. 2011: Zbytečné spotřebiče

Toto téma sice vymyslel kolega Jakub, ale protože je na dovolené, chopím se ho já. A ráda, protože neznám domácnost, kde by alespoň jedna věc neležela takříkajíc ladem, ať už to byla neuvážená koupě, nebo „danajský“ dar.

No jen si vzpomeňte, kolik cvičících strojů a rotopedů dnes zahálí a slouží jako věšáky na šaty. Kolik masivních kuchyňských robotů čeká v koutku kuchyňských linek, až na ně jednou za rok dojde, na kolik mechanických „zametačů“ padá prach?

A co vy, milé ženy-in? Máte doma něco podobného? Dostaly jste nějaký „zbytečný“ spotřebič, který vůbec nepoužíváte? Koupila jste si něco pod vlivem reklamy a pak zjistila, že skládání, či údržba jsou tak složité, že je vám nestojí za to se tím zabývat?Jaká nejpodivnější a nejzbytečnější věc vám doma zabírá místo? Trumfnete Jakuba s jeho TOP 5?

Proč se takových věcí nezbavíte? Také si říkáte, že to „chleba nežere“, a jednou možná...?Je vám líto to vyhodit, trapné někomu nabídnout, či jste líné to donést do nejbližšího bazaru?

Napište nám. Na vaše příspěvky, rady a třeba fotografie zbytečností se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

 

A jistě vás zajímá, jaký dárek můžete získat za svůj příspěvek. Garantuji vám, že tenhle určitě využijete, protože se jedná o dva luxusní krémy proti vráskám Anew Clinical od Avon

avon

Reklama