profimedia-0466175378.jpgFoto: Profimedia

Holky na drátě (La Chicas del Cable/Cable Girls)

Ve španělsku jsou dvacátá léta dvacátého století a v Madridu se zřizuje první národní telefonní společnost v zemi. V seriálu můžete sledovat čtyři ženy různého původu, které jsou najaty, aby zde pracovaly, mezitím, co se snaží stíhat svou práci, přátele, rodinu i vztahy. Hlavní hrdinkou celého seriálu je Alba, která se v telefonní společnosti nechá zaměstnat pod falešným jménem a za úplně jiným účelem než ostatní, a tím je krádež. To ale ještě netuší, že jedním z majitelů společnosti je její stará láska Francisco.

Nejkrásnější věc (Coisa Mais Linda/Girls From Ipanema)

Coisa Mais Linda je brazilský seriál od Netflixu, který má zatím dvě řady. Příběh se odehrává v šedesátých letech a vypráví o životech několika žen v Riu de Janeiru a začátcích fenoménu Bossa Nova. Seriál se také zabývá prosazováním rovnosti žen a mužů a sociální nerovností. Hlavní hrdinka Malu přijíždí do Ria za svým manželem, který ale zmizel se svou milenkou neznámo kam. Nejdřív má Malu pocit, že se jí hroutí celý život pod rukama. Brzy ale potká několik starých i nových přátel a získá novou chuť do života. Rozhodne se založit hudební klub Nejkrásnější věc (Coisa Mais Linda). Ne vše jde však podle plánu. Ona i její přítelkyně zažívají spousty zvratů v osobních životech i v kariéře. Nechybí velké lásky, domácí násilí, nemanželské dítě ani vražda.


 
Emily v Paříži (Emily in Paris)

Už na začátku října jsme se dočkaly nového seriálu Emily v Paříži (Emily in Paris), který nás přenese do evropské metropole lásky. Následuje divoké dobrodružství plné krásných památek a scenérií města. A samozřejmě nechybí ani téma – muži. Mladá Emily přijede pracovat do Paříže, ovšem neumí francouzsky, čímž se mnoho věcí znatelně komplikuje nejen v práci. Brzy však ukáže, že si místo v marketingové agentuře, která zastupuje významné klienty, zaslouží. Vzhledem k tomu, že tvůrcem seriálu je Darren Star, jde o dokonalou kombinaci seriálů Znovu 20 a Sexu ve městě.


  
Locked Up (Vis a Vis)

Pokud jste viděly seriál Orange Is the New Black, budete tento španělský seriál milovat. Hlavní postava Macarena Ferreiro se zamiluje do svého šéfa, ten ji požádá, aby zmanipulovala účetnictví v jeho firmě a následně je poslána do vězení Cruz del Sur za daňové podvody. Tady však vládnou úplně jiná pravidla než v běžném světě. Aby Maca přežila, musí se velmi rychle přizpůsobit. Zároveň se snaží dostat z věznice ven, protože je přesvědčena o své nevinně. Na dálku se jí snaží pomoci i její rodina, která však při její záchraně překračuje ty nejnebezpečnější hranice a zahrává si s mafií.


 
Anne s E na konci (Anne with an E)

Anne s E na konci je kanadský televizní seriál převzatý z dětské knihy Anne of Green Gables (Anna ze Zeleného domu) od Lucy Maud Montgomery z roku 1908. Příběh je o dívce jménem Anne, kterou si v roce 1896 adoptovali starší sourozenci Matthew a Marilla Cuthbertovi, kteří nikdy neměli vlastní rodiny a žijí celý život společně. Anne je velmi temperamentní, upovídaná a nadšená ze všeho kolem. Dříve ji v jiných domácnostech využívali jako služku, takže je nyní konečně ráda, že má svou vlastní rodinu. Zapadnout mezi místní však pro Anne není jednoduché. Čelí šikaně ze strany spolužáků a diskriminaci místních. Díky své nevídané inteligenci a schopnostem řešit problémy si však postupně své okolí získává.
 
 

Reklama