V dospělém věku je už většinou nemyslitelné vrátit se do školy a nový obor, který vás láká, vystudovat v několikaletém studiu. Ano, někdo má možnost studovat kombinovaně, ale rozhodně ne všichni. Pro většinu lidí jsou daleko schůdnější rekvalifikační kurzy. Během zhruba čtvrt roku se rekvalifikujete do úplně nového oboru a můžete totálně změnit svůj život.

Rekvalifikační kurzy se konají zpravidla v pátky a o víkendech, čas studiu samozřejmě musíte věnovat i doma. Vše je ale zvládnutelné, a hlavně mnohem přívětivější. Víte, že už za pár měsíců můžete být v životě někde úplně jinde, což je obrovská motivace.

Otázkou zůstává, jaký rekvalifikační kurz si vybrat. Do jakého oboru se vrhnout? Prvním vodítkem je určitě to, co by vás vlastně bavilo. Za druhé je dobré podívat se na uplatnitelnost v daném oboru. Určitě nechcete absolovvat kurz a pak mít problémy s nalezením místa.

Pro ty, kdo hledají inspiraci, chtěli by změnit svůj kariérní život, ale nemají konkrétní představu, jsme dali dohromady tipy na 5 kurzů, jež jsou v poslední době oblíbené, poptávané a perspektivní. Vyberte si ten svůj!

64f872baaa408blobid0.png

1. Programátor www aplikací
V oboru IT je poptávka po zaměstnancích vysoká. Obor je to velmi široký, takže se časem můžete rozhodnout, kterým směrem se vlastně vydáte. Dobrou vstupní bránou, zejména pro ženy, bývá pozice testera nebo právě programátora www aplikací. Ženy mají častokrát lepší estetické cítění, což se ve chvíli, kdy navrhujete uživatelské prostředí webu, prostě hodí.

Rekvalifikační kurz programátor www aplikací je určen pro úplné začátečníky, kteří se chtějí naučit základní dovednosti. Po jeho absolvování budete umět vytvořit webovou stránku s databází, porozumíte strukturám programovacího jazyka a budete vědět, kde se dál vzdělávat. Samozřejmě že po kurzu z vás nebude specialista, co umí vše. Budete však chápat SQL, základy objektového programování, cykly, pole, funkce, podmínky, poradíte si s HTML, PHP a CSS. Jak dalece tohle všechno pochopíte, záleží především na vás. Čím ochotnější budete věnovat se studiu i nad rámec pěti dnů prezenční výuky, tím dále se ve znalostech posunete.

Po absolvování takového kurzu rozhodně není nereálné dostat se na nějakou juniorní pozici frotnend nebo backend vývojáře podle toho, co by vás více lákalo. U juniorů se počítá, že si je firma vychová a naučí dalším dovednostem. Případně můžete své znalosti rozvíjet sami formou online kurzů, zrovna těch z domény IT je na internetu opravdu spousta. V začátku je ale každopádně lepší, když vám základní principy vysvětlí někdo osobně a vy se můžete na cokoliv, co vám není jasné, zeptat. Rekvalifikační kurz programátor www aplikací je k tomu ideální příležitostí.

Informace: Kurz programátor www aplikací trvá pět dní, probíhá vždy v sobotu od 9 do 15 hodin. Je vyučován v Brně, Praze, Liberci, Zlíně, Ostravě, ale také kompletně online pro všechny, kdo to mají do těchto měst daleko. Nejbližší termíny startují na konci září.

2. Personalistika
Baví vás práce s lidmi? Přijde vám inspirativní se setkávat se stále novými lidmi a vidět, co všechno umí? Chtěli byste jim pomáhat najít kariéru snů? Máte dobrý odhad na lidi? Láká vás ovlivňovat firmu tím, že budete vybírat vhodné zaměstnance? Personalistika je obor velmi dynamický, kreativní a zábavný. Kromě toho se rychle rozvíjí, je nesmírně populární a určitě bude potřebný i do budoucna. Vždyť výběr nejlepších zaměstnanců vždy byl, je a bude pro firmu klíčový. Podle jobs.cz je personalistika druhou nejžádanější pozicí, takže problém s nalezením práce mít určitě nebudete. Ostatně, po absolvování kurzu budete velmi dobře tušit, jak se prezentovat jako ten nejlepší kandidát.

Personalista má ve firmě mnohem více povinností než jen vybírat nové zaměstnance. Je zodpovědný také za tvorbu inzerátů na pracovní místa, častokrát se podílí na řízení a odměňování zaměstnanců, řeší s nimi BOZP, má na starosti odbory a spoustu dokumentů. Tohle všechno si během kurzu projdete, na konci už vás nic nepřekvapí. Navíc k němu dostanete přístup i k online videokurzu Mzdové účetnictví a personalistika na počítači.

Rekvalifikační kurz personalistika má svou vlastní učebnici a je připraven také ve formě e-learningu. Online v prostředí e-learningu si tedy procvičíte rozšiřující příklady, ověříte si znalosti v testech, můžete i komunikovat s lektory, kdybyste měli jakékoliv doplňující dotazy. Jelikož je tento kurz velmi žádaný, je do detailů propracovaný a absolventi si ho velmi pochvalují.

Informace: Kurz personalistika probíhá v desítkách měst po celé ČR. Trvá deset dní, koná se vždy v sobotu nebo v neděli od 9 do 15 hodin. Nejbližší termíny začínají v polovině září, ale naplánováno jich je opravdu spousta, už jsou oznámené i kurzy na začátek příštího roku. Zájem je totiž obrovský.

3. Mzdové účetnictví s personalistikou a PC
Tento kurz se může zdát jako takový mix několika pozic. Ono tomu tak ale v praxi častokrát bývá. Mnohdy potřebujete mít dovednosti přesahující jeden konkrétní obor. Kurz mzdové účetnictví se základy personalistiky a využitím PC tomu byl přizpůsoben na míru, učí absolventy přesně tomu, co malé a střední firmy potřebují.

Každý absolvent kurzu, který projeví snahu, bude schopný vést mzdové účetnictví malým a středním firmám. Mzdy se naučí zpracovávat v českém a velmi rozšířeném účetním programu Pohoda. Poradí si též se základy personalistiky, bude se orientovat v zákoníku práce. Jelikož jde opět o jeden z nejoblíbenějších kurzů, je podložený speciální pro něj vytvořenou učebnicí a obsahuje také přístup do e-learningu pro vyzkoušení rozšiřujících příkladů, testů a komunikaci s lektory. Součástí tohoto kurzu je i videokurz Mzdové účetnictví a personalistika na počítači.

Pracovní poměr, pracovní doba, dovolené, překážky v práci, pracovní úrazy, mzda versus plat, průměrný výdělek, srážky ze mzdy, povinnosti vůči finančnímu úřadu, daně a daňová přiznání, zálohy na daně, daňová zvýhodnění, zdravotní pojištění, sociální pojištění, důchodové pojištění. Tohle všechno a mnohem více nejen pochopíte, ale především se to naučíte počítat na praktických příkladech. Na konci kurzu budete připravení tomuto všemu čelit v reálné firmě.

Informace: Kurz mzdové účetnictví se základy personalistiky a využitím PC probíhá v desítkách měst po celé ČR, nejbližší kurzy startují na začátku září. Kurz trvá 10 dní a probíhá v sobotu nebo v neděli. Pro ty, kdo nechtějí dojíždět, je tu možnost absolvovat celý rekvalifikační kurz online, v tomto případě probíhá každé úterý večer, a to dvanáctkrát.

4. Účetnictví a daňová evidence
Velmi populární je také kurz účetnictví a daňová evidence. Povolání účetní je dost lákavé a dává vám spoustu možností. Buď se necháte zaměstnat jako účetní u jedné společnosti, nebo budete pracovat sami na sebe a nezávisle zpracovávat účetnictví několika menším firmám. Jde o něco, co se automatizuje jen těžko. I v budoucnu bude potřeba lidská síla, člověk, který vše projde, zkontroluje, bude sledovat změny v zákonech atd. Pokud vás baví práce s čísly, i tohle je jedna z možných variant.

Kurz je sestaven tak, aby ho zvládali i naprostí začátečníci. Po jeho absolvování je tedy i začátečník schopný vést účetnictví malým a středním firmám, případně daňovou evidenci živnostníkům. Kurz je vyučován odborníky z praxe, kteří vědí, jak věci chodí, a můžete jim tedy položit jakýkoliv dotaz. Pro všechny studenty je připravena rozsáhlá učebnice a mají přístup do online e-learningu, kde si vše procvičí. I na lekcích lektoři probírají spoustu praktických příkladů. Účetnictví je totiž něco, co se nejlépe naučíte na příkladech, drtit teorii je v tomto případě k ničemu. Je potřeba vědět, co a jak spočítat, kde najít jaké předpisy. Celou dobu se učíte v programu Money S3 a Pohoda, které jsou v českém prostředí nejpoužívanější.

Kurz účetnictví a daňová evidence je skvělý pro všechny, které baví počítat, nebojí se matematiky, chtějí mít možnost pracovat třeba i sami na sebe, jsou ochotní se neustále vzdělávat. Jste to vy?

Informace: Účetnictví a daňová evidence se vyučuje v desítkách měst v ČR. První termíny začínají v září. Kurz trvá 12 dní, probíhá vždy v sobotu nebo v neděli. Za tři měsíce ho máte absolvovaný.

5. Online marketing
Chcete se rekvalifikovat do moderního oboru, který má potenciál? Lákalo by vás pracovat na dálku? Jste kreativní duše schopná vymýšlet reklamní kampaně? Rozumíte si s počítačem a v online světě jste jako doma? Bavilo by vás spravovat sociální sítě nebo psát články na web? Tohle všechno zahrnuje bohatý obor online marketingu. Online marketing je svět nekonečných možností, a především vám nehrozí problémy s uplatněním. Svou prezentaci online totiž musí řešit opravdu každá firma.

Kurz online marketingu vás seznámí s vyhledávači, SEO, PPC reklamou, nastavením reklamy na Facebooku, e-mailovým marketingem, obsahovým marketingem, strukturou webů a e-shopů. Dozvíte se, co je landing page nebo prodejní stránka na webu, jak napsat dobrý příspěvek na blog nebo natočit podcast. Hodně se zaměříte i na multimédia, jako jsou webináře či HbbTV, a nová média, především sociální sítě a reklamy na nich. Naučíte se sestavit mediální plán, navrhnout rozpočet na online marketing. Osvojíte si práci s daty, ze kterých budete dělat různé analýzy, a také se dozvíte, kde se dále vzdělávat.

Informace: Kurz online marketing trvá 10 dní, probíhá v několika velkých českých městech. Nejbližší termíny začínají v září, vyučuje se vždy v sobotu nebo v neděli. Výuka probíhá na noteboocích, v případě potřeby je možné ho za poplatek zapůjčit.

Na co si dát při výběru rekvalifikačního kurzu ještě pozor?
Určitě na kvalitu vyučujících. Najděte si recenze na daný kurz, pokud ho absolvovaly již tisíce lidí a drtivá většina z nich byla spokojená, bude to určitě dobrá volba. Pohlídejte si také, jaké osvědčení dostanete po absolvování kurzu. Nejlepší jsou kurzy s akreditací MŠMT, protože z těch dostanete osvědčení o získání profesní kvalifikace (samozřejmě po úspěšném složení zkoušky). Tímto certifikátem se pak můžete pochlubit při žádosti o zaměstnání v životopise. Certifikát od MŠMT vypadá určitě lépe než nějaký náhodně absolvovaný kurz.

Výše popsaných TOP 5 rekvalifikačních kurzů je z nabídky vzdělávací společnosti Orange Academy působící po celé ČR. Její kurzy akreditaci MŠMT mají, a především je absolvovaly již tisíce spokojených studentů, kteří si díky nim splnili svůj sen.

Reklama