Síla, nezkrotnost a rychlost,to vše vyjadřuje jedno nádherné zvíře nejen dětmi milované. Kůň je prostě obdivuhodný tvor a člověka dokáže obměkčit jediným pohledem. Občas umí vytvořit i nečekané a až komické okamžiky.

Připravili jsme pro vás 5 nejlepších kuriozit, kde hlavní roli hraje právě tento úchvatný tvor.

Útěk z Paříže

Paříž je známé romantické město, kde jezdí především zamilované páry z celého světa. Koho by však napadlo, že v centu tohoto velkoměsta potká běžícího koně? Splašený kůň Garibaldi vzbudil nejen v Paříži obrovský poprask.Během téhož dne zaplnil noviny i televizní zprávy po celém světě.

U kolemjdoucích vyvolával nadšení, ale na druhou stranu také hrůzu z možného dopravního neštěstí či ublížení si. Uběhl 5 kilometrů a nevynechal ani křižovatky. Celá událost měla šťastný konec, policisté Garibaldiho úspěšně bez nehod odchytili.

Top 5 nejlepších kuriozit s koňmi!

Opilé noční koupání

Jestli máte na zahradě jabloně a patříte mezi ty šťastlivce, kteří vlastní koně a bazén zároveň, pak byste si měli vašeho lichokopytníka pečlivě hlídat. Ukázalo se totiž, že koně milují zkvašená jablka, ve kterých se tvoří alkohol. Poslední takový kuriozitní případ se stal v Anglii, kde opilý poník jménem Fat Boy spadl v noci po hlavě do bazénu. Mezitím majitelku Sarah probudilo hlasité šplouchnutí, běžela k bazénu, kde se již cachtal podnapilý poník,majitelka zavolalaraději nouzovou linku a přivolaní hasiči a policisté milovníka zkvašených jablek vytáhli bez újmy.

Top 5 nejlepších kuriozit s koňmi!

Hlad jako kůň

Je známo, že naši domácí mazlíčci například psi, sežerou občas cokoliv a je jedno jestli je to poživatelné či nikoliv. Ovšem královnou v této konzumaci se stala klisna Gold Star. Její trenér Samuel Sokol ztratil při prohlídce stáje svůj mobilní telefon a jeho torzo pak našel u samotného koně. Velkým štěstím pro majitele bylo, že klisně nechutnala samotná sim karta a její majitel tak nepřišel o uložené kontakty.Další zajímavé příběhy s koňmi z prostředí stájí můžete pravidelně sledovat i v seriálu Wendy, který aktuálně běží na stanici Minimax.

Luxusní nákupy v Karlových Varech

I koně milují nákupy, to dokazuje událost z Karlových Varů, kde kůň ohromil návštěvníky luxusního obchodu. Lichokopytník zapřažený do kočáru se splašil svému kočímu a namířil si to rovnou k obchodu. Nechtěl se zdržovat u dveří s dáváním přednosti vycházejícím lidem a tak to vzal rovnou přes výlohu. Ceny v krámu byly zřejmě natolik vysoké, že zarazily i samotného koně. Ten po vysklení výlohy zůstal stát vyděšený v krámku a s poraněnou nohou, vyvést se ho podařilo až přivolaným hasičům, kterým se jej podařilo zklidnit.

Top 5 nejlepších kuriozit s koňmi!

Moderní technologie

Viděli jste už někdy, aby dostihový kůň trénoval v autě? Technologie jde stále kupředu a proč nevymyslet speciální vozítko, kde vpředu běží kůň. Samozřejmě, že samotné zvíře by celý automobil neutáhlo, a proto se pod pláštěm karoserie ukrývá podvozek z Fordu F150 a naftový motor z Volva.Toto vozítko si objednal turecký závodní tým,trenéři tak chtělikontrolovat všechny životní funkce svých šampionůpři zátěži a čidla na dech a tep umístěná ve vozítku jim v tom pomáhají. Dokonce je možné měnit díky čerpadlům i zátěž na sedle.

Reklama