1. Božský Kypr

kyp1.jpg

Bohatá historie a oslnivé pláže jsou na Kypru samozřejmostí, stejně tak tady ale v rámci své zasloužené dovolené můžete vyrazit za velkým dobrodružstvím! Vyzkoušejte třeba výlet do přírodní rezervace Akamas. Přes banánové plantáže dojedete džípy do rokle Avakas. Kaňonem s kamennými útvary, kde bují ohrožené druhy rostlin, se pak po vlastních dostanete až k zátoce Lara, kde se dozvíte vše o záchraně mořských želv, které na pláž kladou svá vejce. „A v neposlední řadě navštívíte i proslulé Afroditiny lázně, přírodní bazének s křišťálově čistou vodou a vodopádem,“ říká Jana Dyršmídová, která v květnu vyrazí s cestovateli na osvědčený zájezd Relax na plážích Kypru + JÍZDA DŽÍPY + RUČNÍ VÝROBA SÝRU HALLOUMI cestovky CK Radynacestu, která kombinací relaxu a zážitků nabízí možnost strávit dovolenou, jak se vám zamlouvá.

2. Pohádková Malta 

jo.jpg

Malta, Comino i Gozo jsou tak maličké a přitom tak zajímavé, že by byla škoda, přilehlé ostrůvky vynechat. Navíc Gozo a Comino jsou synonymem pro báječné koupání u moře. Ale co až budete mít povalování u moře dost? Architektura ostrova, jehož osud ležel v rukou Maltézských rytířů, je plná různých perliček. Jedno místo je ale na hony vzdálené všemu, co jste dosud měli možnost vidět. Popeye village, volně přeloženo vesnice Pepka námořníka, totiž vyrostla nad zálivem jako kulisa pro stejnojmenný film z 80. let. „Slávy se film sice nedočkal, zato kulisy v podobě dvaceti malebných až pohádkových domků ano,“ usmívá se Renata Němcová, specialistka CK Radynacestu.cz na zájezdy na Maltu, která zájezd Relax na plážích Malty + MODRÉ POKLADY OSTROVA + DOMOV PEPKA NÁMOŘNÍKA připravila. Dospělí si tady přijdou na své stejně jako nadšené děti.

3. Gurmánské Chorvatsko

kyp2.jpg

Jezdíváte s rodinou do Chorvatska a možná vás to čeká i v tomto roce? Jste duší gurmáni a rádi byste poznali něco nového? Pak vás může Chorvatsko mile překvapit! Co by kotvou dohodil od nejkrásnějšího evropského města, jak Chorvati Dubrovníku rádi říkají, najdete poloostrov Pelješac a na něm ty nejlepší chorvatské vinice. S dalším zajímavým zájezdem, který má cestovka CK Radynacestu.cz v nabídce, zavítáte na rodinnou farmu ústřic, kde se dozvíte, jak ústřice chovat, připravovat a vychutnávat. „Vaše chuťové buňky zažijí ráj – ústřice, pravý domácí sýr, pršut a nebude chybět ani šampaňské. O kousek dál pak okusíme i místní poklad – červené víno Plavac Mali,“ říká Katarína Kolíbalová, specialistka na zájezdy, která nám letošní novinku: Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA představila. 

Dopřejte si relax, jaký si zasloužíte, a nabijte se energií. Život je změna! Nesetrvávejte ve stereotypu a vyberte si cestu, která bude podle vašich představ. My jsme vám dali jenom pár příkladů, ale možností jsou stovky. Nápady najdete třeba i v magazínu Inspirace na cestu, který připravují čeští průvodci. 

 61dea88015c54logo.gif