Jak jsem zjistila, je mnohdy špatná odpověď podstatně poutavější a záživnější než ta nudná správná. Vaše asociace zdaleka trhly mnohé profesionály. JSTE NEJLEPŠÍ!!

Protože odpovědní box je vlastně soukromá věc, zachovala jsem vaši intimitu. Předpokládám ale, že si své odpovědi stejně poznáte! Celá soutěž je k nahlédnutí TADY.

Pobavili jste nejen mě, ale nás všechny!

Tohle jsou

j

n

IZOLAČNÍ DIFUZORY – Při zahřívání pece se vkládají mezi tyčové topné spirály (tyčová topná tělesa), aby se vzájemně nedotýkaly a nezkratovaly.

A tady jsou vaše varianty užití oněch difuzorů

1. Je to imitace pravěké hry, předchůdce piškvorek, kterými Kopčem s Veverčákem krátili dlouhé chvíle při čekání na jarní tah mamutů. Tradiční kolečka a křížky vyrobené z hlíny, pálené v ohništi z dubového dříví, se sázely do tabulky vyrobené z předžvýkané leopardí kůže. Složitější varianta pro dospělé byla z kůže zebří. Teprve po době ledové, kdy zem rozmrzla a dalo se do ní rýt klacíkem, objevily se první kreslené tabulky a tyto hliněné artefakty pozbyly významu. Užívaly se již jen jako munice pro lehčí zbraně k lovu drobné pernaté zvěře po vynálezu praku. Imitace těchto výrobků našich dávných předků byla Míše zapůjčena k focení za účelem prezentace stálé expozice Věstonického muzea.

Naprosto přesně! Jen jsi se zmýlila s tím muzeem. Ve skutečnosti mi je zapůjčil přímý potomek  mužské linie Veverčáka, jenž tuto památku uchovává jako rodinný poklad. Musím mu je vrátit!


2. Buď jsou to vakcíny proti vzteklině pro lišky, nebo odpuzovač krtka. :-))

Jo jo – je to na toho krtka. Jednoduše se to po něm hází tak dlouho, až se naštve a odstěhuje!


3. Pokud se to používá v kovárně, tak bych řekla k vytvoření správného tvaru, roztavené železo se kolem nalije a nechá utuhnout, pak vzniknou ty krásné 4lístky nebo kroužky a následně se spojí v ozdobnou mříž.

Tohle se moc líbilo Radkovi. Prý: „Že mi to neřekla dřív“!!


4. Mohla by to být stavebnice nebo vánoční cukroví pro panenky. Jedno vím - materiálem je keramická modelovací hmota, která se prodává právě ve dvou barvách /viz vzorky /, je nevypalovací, vyschne sama a je pevná - výborná pro výtvarné pokusy apod.

Ano, vyrábí to Mattel a je to hit tohoto léta!


5. Na průjem.

Ano, jako ucpávka. Ty bílé válečky jsou dětské.


6. Moje drahá polovička usoudila, že to bude COSI na udržení žáru ve výhni. P.S.: Míšo, jestli to tak nebude, tak jsem vyhrála melouna. :)

Máš melouna!!


7. Domnívám se, že se to používá k rumplování dlažby, kdy získá každý kámen žádoucí otlučený vzhled, a tím i přirozený vzhled a poněkud nepravidelný povrch.

O Tvou navrhovanou variantu užití projevily zájem už čtyři firmy, z toho dvě americké a jedna švýcarská. Žádají bližší technologický postup.


8. Vydrživší zbytky keramického náhrdelníku bývalé majitelky kovárny, omylem shozené komunisty do pece. Možnost 2.: Ker. zbytky používané k prokládání žhavých výrobků při chlazení.

Samozřejmě je to odpověď číslo jedna. Nebylo to omylem. Její kostra byla minulý týden objevena a momentálně se nachází v ústavu soudního lékařství. Rozkaz k její likvidaci dal sám Vasil Bilak.


9. Tak já nevím, můj typ je tepelně upravený jíl - Keramzit, granulky, které mají různou velikost a jsou nehořlavé, mrazuvzdorné, ne příliš nasáklivé, jsou pevné, ale přitom jdou lehce řezat. Mají dobré tepelně-izolační vlastnosti – používají se na zateplení stropů, podlah a na izolaci základů.

Výtečně! Instalují se ovšem do stropu až nakonec. Na každém dílku je malý speciální závit, pomocí kterého se našroubují do omítky.


10. To budou protiradioaktivní prvky, přidávané do barelů.

Naprosto správně ,a nejen do barelů. Jen doplním, že první úspěšný pokus s tímto materiálem provedly Spojené státy před několika lety na atolu Bikiny.


11. Na chodníky - zámková dlažba?

Ano. Vzhledem k velikosti dílků jsou k tomuto v rámci represe zaměstnáváni muklové a nepřizpůsobiví občané, kteří nechtějí platit pokuty za rušení nočního klidu. Zdobí tím příjezdové cesty k domům jimi poškozených, spořádaných občanů.


12. Používá se to na obrušování (dá se to do nádoby spolu s obrušovaým předmětem a promílá se to spolu, tím se daný předmět čistí a brousí).

Tak nad touhle odpovědí se můj přítel Radek, jakožto odborník, od něhož mám i správnou odpověď hluboce zamyslel. S vážnou tváří pak pravil: "Tak moment, ta paní má pravdu. Lze to využít, a také se to využívalo i tomuto účelu. Zapoměl jsem Ti to povědět. Tu odpověď jí musíš uznat také jako správnou".

A protože jsme poctivý magazín, je cena ještě jedna. Vedle ceny uvedené dole, vyhráváte ještě cenu přímo od Radka za připomenutí. Je to lahev kvalitního vína. :-)

 

Kdo vyhraje předměty a ponožky?

Dvě možnosti, které podle vás aspirují na výhru za blbou, leč originální odpověď, navrhněte vy!

Já už svého třetího favorita mám!

Třem z této TOP12 pošlu na památku pár oněch „izolantů, krmiva či zabraňovačů pronikání radioaktivity“ a k tomu ještě teplé ponožky :-))))

Reklama