Hodláte strávit svátek zamilovaných se svým partnerem doma při svíčkách, večeři a dobrém víně a hledáte vhodný hudební podkres? Máme pro vás tipy na zaručeně nejromantičtější songy, které vás oba chytnou za srdce. A také na ty, které by rozhodně zaznít neměly. Už nikdy!

The Cure – Friday I’m In Love

Pátek je sice dnes a člověk neumí být zamilovaný jen jeden den v týdnu, ale nebudeme puntičkáři, že. The Cure tento song vydali v roce 1992, dodnes je ale hitem. Srdci prostě neporučíš a zpěvák Robert Smith se rozhodl, že bude zamilovaný pouze v pátek, ale jelikož o tom složil tuhle super písničku, budiž mu odpuštěno.

 

Aerosmith – I Don’t Wanna Miss A Thing

Aerosmith jsou sice staří rockeři, slaďák jak se patří ale umí vyplodit také. Tento pochází ze soundtracku k filmu Armagedon, kterýžto může také doplnit váš zamilovaný večer ve dvou. Pokud by vám tato skladba od Aerosmith nebyla po chuti, vyzkoušejte například starou dobrou Crazy.

 

Bruno Mars – Just The Way You Are

Jestli někdo ze zahraničních umělců v dnešní době umí psát dokonalé love songy v ještě dokonalejším podání, je to právě Bruno Mars. Řekněte samy, nepodlomila by se vám kolena, kdyby vám váš vyvolený s roztomilým kukučem zpíval verše jako: Když vidím tvou tvář, není tu nic, co bych změnil.
Protože jsi úžasná, přesně taková, jaká jsi. A když se usměješ, celý svět se zastaví a zírá. Protože, holka, ty jsi úžasná, přesně taková, jaká jsi…?

 

Nazareth – Love Hurts

I na zahraniční scéně ale existují experti, jejichž „dojáky“ dokážou takzvaně pěkně lézt krkem. S hitem Love Hurts se Nazareth jednou provždy zařazují pravidelně na všemožné i nemožné kompilace pro zamilované. O tom, že láska bolí, víme i díky nim všichni svoje. A dost bolí i to ježení chlupů pokaždé, když ta píseň odněkud zazní. I tento hit má ale dodnes své pamětníky a fanoušky.

 

Céline Dion – My Heart Will Go On

Notoricky známá a tragická lovestory z Titaniku rozbouřila před lety romantické duše několika generacím. Dívky toužily jet vstříc západu slunce se sličným Leonadrdem DiCapriem za zády, chlapci si přáli, aby ta ruka za zamlženým okýnkem auta byla jejich. Touto písní jistě začínalo a dodnes začíná nejedno „bravíčkovské“ Tenkrát poprvé…

 

Wanastowi Vjecy – Sbírka zvadlých růží

Dle mého skromného mínění jde o asi nejlepší český zamilovaný song. Robert Kodym sice už není ten krásný mladík, ze kterého se nám podlamovala kolena, i když má pořád své dlouhé háro a podmanivě zelené oči, jeho hlas však na kráse neztratil, a to je u songu důležité.

 

Jiří Suchý – Pramínek vlasů

Klasika, která nestárne, a znají ji všechny generace. Hodí se jak k táboráku, tak coby podkres k romantickému večeru ve dvou. Jiří Suchý prostě uměl napsat zamilovaný text tak, jak se to v dnešní době už jen tak nevidí.

 

Janek Ledecký – Proklínám

Janek Ledecký psal v devadesátkách hity, které sice dnes už balancují na hranici kýče, kdo však tuto dobu pamatuje, měl by tento song mít rád už aspoň z nostalgie. Určitě vám svého času při jeho poslechu ukápla nejedna slza… Není sice tak o lásce, jako spíš o rozchodu, ale svým projevem to jde Jankovi tak nějak dodnes věřit natolik, že chytne za srdce.

 

Petr Kolář – Ještě že tě lásko mám

I český éter ale umí nabídnout pěkně otravné oplodňováky. Jedním z nich je právě tento hit od Petra Koláře. Vlasatý zpěvák je něžnější a romantičtější odnoží Pepy Vojtka z Kabátů (takže prašť, jak uhoď), v posledních dnech ale spíš řeší svoji drogovou kauzu než svátek svatého Valentýna. Tento fakt ovšem nemění nic na tom, že při vší úctě k tragicky zesnulému Karlu Svobodovi, jenž song napsal, by tuto odrhovačku měli vykázat z českých rádií.

 

T-Boyz – Beruška

A na závěr třešnička – nebo spíš beruška – na dortu. Romantika po česku v podání party špatných napodobenin Backstreet Boys. Parta sexy kluků, rozepnuté košile, procítěné roztahování rukou a přehlídka oholených hrudí. Tento oplodňovák každopádně jednoduše plnil účel – ať už ona zmíněná beruška padla naznak okouzlením, nebo zhnusením, nebylo jí pomoci. Protože jak známo, ze zad se beruška nezvedne...

Reklama