Dnes třiapadesátiletá Tonya se krasobruslení věnovala již od mala a většinu svého života zasvětila právě tomuto sportu. Kvůli krasobruslení také opustila střední školu, aby se ve svých jednadvaceti letech mohla stát mistryní USA a vicemistryní světa.

65dc895dca2e6obrazek.jpg
Foto:  Profimedia

A co že byl ten okamžik, který otřásl sportovním světem? Jsem si jistá, že někteří z vás ví. Nancy Kerrigan byla po tréningu napadena maskovaným mužem, který jí udeřil do kolene železnou tyčí. Netrvalo dlouho a bylo zjištěno, že s tímto obludným činem má co dočinění právě také sama Tonya. Napadení totiž zosnoval její tehdejší manžel společně s jejím bodyguardem a Tonya měla o všem vědět. Médiím tak byl doslova pod nos naservírován příběh o tom, jak se útočnice Tonya zbavila hezké, vyrovnané a nevinné oběti, jakou byla právě Nancy. Celkem pochopitelně se tak Tonya Harding stala terčem nenávisti, a kromě veřejně prospěšných prací si vysloužila také doživotní zákaz krasobruslení, což byl pro ni trest nejvyšší.

Led byl totiž pro ni vším už od čtyř let, kdy ji na něj přivedla její poměrně tyranská matka. S tou žila Tonya v chudobě, a právě krasobruslení ji vysvobozovalo z reality. Ačkoli nebyla proporčně pro krasobruslení vyloženě předurčována, své místo na výsluní si tvrdě vybojovala a upevnila mimo jiné trojitým axelem, který skočila jako první Američanka a druhá žena vůbec. O to větší škodu si vlastním přičiněním nakonec připravila.

Po ukončení krasobruslařské kariéry se krátce pokoušela o prosazení v boxu, ale to se jí nepodařilo. Stejně tak nevyšla ani kariéra v oblasti herectví či zpěvu. Do povědomí lidí se vrátila až s rokem 2017, kdy ji v životopisném filmu Já, Tonya ztvárnila herečka Margot Robbie.

Zdroj info: reflex, people, wikipedia, čsfd