Co jíme, víme. Ale co o tom, co jíme, víme? To není jazykolam. Víte například, že burákem můžete vyhodit nepřítele do vzduchu?

 

Půlka planety se živí rýží

Zatímco my denně přemýšlíme, jak vymyslet své rodince pestrou stravu a jestli je oblažit bůčkem či jahodovými knedlíky, více než polovina obyvatel planety v tom má jasno. Celý život požírá převážně rýži.

 

A pak, že je citron kyselý

Citrony obsahují více cukru než jahody nebo ananas. Jahody jsou pak zase jediným ovocem, jehož semena si můžeme prohlédnout zvenku.

 

Nikdy neříkej nikdy

V případě medu toto pravdivé úsloví neplatí. Med je totiž jediná přírodní potravina, která se nikdy nezkazí. Konzervuje dokonce i to, v čem je obsažen, tedy například perníčky. U medových řečiček je to sporné. :-)

 

Košíková v lese?

Zralou brusinku poznáme podle toho, že odskakuje doslova jako basketbalový míč. No nevím, jak by se s ní pinkalo o mech.

 

Proč jablko plave?

Protože je z celé jedné čtvrtiny naplněno vzduchem. Kdo ví, na co je to dobré, ale je dobré to vědět, kdyby se někdo náhodou topil, můžeme záchranný kruh suplovat pytlem jablek a netrefit ho při tom do hlavy. Otázkou je, zda pytel jablek bude plavat tak jako jablko jednotlivé. V případě, že tomu tak není, neb jsme to v praxi nevyzkoušeli, je možné navléknout jablka na šňůrku, a tu pak tonoucímu hodit. V tomto případě si nejsme jistí, zda by nestačila podaná šňůrka bez zmíněných malvic. :-)

 

Rybí kost v krku rozpustí citron

Plátek citronu se k rybě přikládal již před tisíci lety. Nebylo to ovšem kvůli eliminaci rybího zápachu, ale proto, že se věřilo, že citrónová šťáva dokáže rozpustit případné spolknuté kosti. Vyzkoušejte, uvidíte. Když to nevyjde, máme v záloze lékařskou ambulanci.

  

Pepřovou pusu haste mlékem

Pálivou chuť pepře „uhasí" mléko. V pepři se nachází kapsaicin, který nejlépe zneutralizuje kasein obsažený právě v mléku.

 

A přece nejsou kyselá

Vejce kromě vitaminu C obsahují celou paletu vitaminů. Najdeme zde vitaminy B, E a A, i minerály jako vápník, hořčík a fosfor. No a také strašák cholesterol, který ovšem také potřebujeme, nikoli však po kilech. 

 

Celer jako rotoped

Po celeru se hubne. Na jeho strávení totiž spotřebujeme více kalorií, než sám obsahuje. Nemusíme tedy ládovat touto kořenovinou pouze své muže, aby nám zajistili zdravý pohyb a emotivními zážitky obohacený večer, neb o jeho účincích na některé specifické mužské orgány už víme. Můžeme to pěkně zkombinovat a nemusíme na rotoped.

Ovšem pozor, po celerových placičkách s celerovým kompotem, zapitých celerovou šťávou, se spíše pozvracíme oba.

  

Jídlo za pochodu znal už Caesar

Podle archeologů mohl o restauracích typu „fast food" psát již Sokrates. Za dob starého Řecka se jinak jmenovaly a sortiment se parně také lišil, ale obdoby rychlého občerstvení již spolehlivě existovaly.

 

První zmrzlináři byli Číňani 

Do Evropy z Číny přivezl recept na studený mléčný krém Marco Polo koncem 13. století. Tedy jestli byla tak kvalitní jako čínské hračky, pak vynalezli evidentně také salmonelu.

 

Vši jsou dietářky

Majonézou, kterou naneseme na vlasy, údajně zneškodníme vši. Vyzkoušené to nemáme, ale věřme odborníkům. Prostě zřejmě i vši si hlídají linii.  

 

Pijeme živou vodu

Přesto, že se úpravě pitné vody věnuje vysoká pozornost, zůstává v jednom litru kolem statisíce bakterií. Tedy, ještě že nejsou vidět!

 

Vyhodit do vzduchu nepřítele lze i burákem

Arašídy lze totiž s úspěchem použít na výrobu výbušnin. 

 

Indiánské děti mlsaly čokoládu už před než třemi tisíci let

Středoameričtí indiáni, podle objevu kalifornských archeologů, vynalezli čokoládu před více než třemi tisíci let omylem, když vyráběli pivo.

 

Zbytky čokoládového nápoje byly identifikovány na nádobách, starých 1100 až 800 před Kristem.

 

Indiáni používali z bobů slupku a kvasili nápoj podobný pivu, který byl ovšem mnohem silnější. Při tom náhodou vznikla pramáti čokolády.

 

 

 

 

 

 

Co myslíte, plave pytel jablek, plavou-li jablka jednotlivě? A věříte, že citron dokáže rozpustit v krku rybí kost? Už jste někdy hubili vši majonézou?

Reklama