Melissu to táhlo pryč z domova už jako malou holčičku. Jakmile se osamostatnila, začala cestovat a její vášeň tak propukla naplno. Jediné, co jí trochu brzdilo v rozletu, bylo studium. Nicméně cestování milovala natolik, že během závěrečného ročníku školy strávila semestr na moři, kde studovala. S dalšími studenty bydlela na obrovské výletní lodi a společně poznávali svět.

Po studiích začala Melissa investovat na akciovém trhu a přivydělávala si jako herečka, aby mohla financovat svá dobrodružství. V devětadvaceti letech měla na svém kontě návštěvu 66 zemí a rozhodla se, že jich do svých třiceti let zvládne sto. To se jí i povedlo a ona pokračovala dál.

V každé zemi strávila Melissa zhruba čtyři až pět dní. Za ubytování nic neplatila, protože využívala couchsurfing, přespávala u lidí, kteří mají doma místo. Díky místním lidem navíc poznala tu pravou kulturu i oblasti, které nejsou tak turisticky exponované.

Čísla 193 se jí podařilo dosáhnout 26. prosince tím, že navštívila Bangladéš. Mělo to pro ni i symbolický význam, protože z této země pocházejí její předci.

Svým počinem chce Melissa inspirovat i ostatní. Říká, že z vesmíru nejsou vidět žádné hranice, jen jedna planeta a jedna rasa. Podle ní jsou lidé všude stejní, bez ohledu na to, jak daleko cestujete.

Reklama