Veroničin přítel léta toužil po vlastním potomkovi, jenže marně. A šťastný není ani teď, když jej čekají. On o tom totiž neví a možná to tak i zůstane.

Počít dítě se Veronika s Lukášem pokoušeli celé čtyři roky. Bez úspěchu. A příliš velkou šanci na vlastní miminko jim už nedávali ani lékaři. „Když jsme se rozhodli, že založíme rodinu, nenapadlo by mě, že právě nás budou čekat takové peripetie. Nedařilo se nám to normální cestou, tak jsme po roce zašli za odborníky. Následovala celá série vyšetření a léčení, ale nic z toho nefungovalo. Ani umělé oplodnění se nedařilo. Zkrátka a dobře, lékaři se shodli na tom, že dítě mít asi nikdy nebudu. Respektive že je jen malá šance, abych vůbec otěhotněla,“ vypráví Veronika. Zpráva vykolejila nejen ji, ale hlavně jejího přítele.

žena

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Jednoho dne mě vzal na večeři a tam mi sdělil, ať se na něho nezlobím, ale že vlastní děti zkrátka chce a nedovede si bez nich představit život. Marně jsem mu nabízela, že je můžeme adoptovat, zvolit náhradní rodičovství, nebo zkusit jakoukoli jinou možnost. Prý už se rozhodl a nebylo to pro něj zrovna jednoduché. Pro něj! A co já? Nebyly to jen plané řeči, skutečně mě v tom nechal samotnou a odešel,“ vzpomíná na večer, kdy se zařekla, že takového zrádce nechce už nikdy vidět. Kdyby ji totiž skutečně miloval, nikdy by ji neopustil. Jenže za dva měsíce se jí do života vrátil. I když jinak, než by čekala.

„Vždycky jsem věřila na Murphyho zákony, ale že platí až takhle… Jo, jsem těhotná! Potkalo mě neskutečné štěstí a já jsem za to neskonale vděčná. Jen není zrovna výhrou vychovávat dítě sama. Nemám totiž ani náhodou v úmyslu říct o tom nastávajícímu tatínkovi. Lukáš pro mě dál zůstává zrádcem, pro něhož jsem nebyla tím nejdůležitějším v životě. A s někým takovým žít vážně nechci,“ je přesvědčená Veronika.

Čtěte také:

Reklama