Když bezdůvodně umře malé dítě, je to vždycky smutné. Ještě horší však je, když se u soudu hledá pravda o tom, kdo jeho smrt zavinil. Je to případ rockera a bývalého manžela Pamely Andersonové, Tommyho Lee. Toho manželé Veresovi obviňují z toho, že nedokázal zorganizovat dětskou párty.

Jejich čtyřletý syn se během oslavy utopil v bazénu. Stalo se tak už v polovině června před dvěma lety. Tommy Lee vinu pochopitelně popírá. Herečka německého původu Ursula Karven-Veresová u soudu, který se v Los Angeles konal minulý týden, řekla, že svého syna na oslavu poslala s domněním, že je v dobrých rukou jejího au-pair.

Německý student Christian Weihs totiž osudného dne malého Daniela na party odvedl. Karven-Veresová navíc tvrdí, že její syn neuměl plavat a že nevěděla o tom, že Lee má u své vily bazén. Christian Weihs sice malého Daniela na narozeninový mejdan odvedl, brzy ale odešel s přáteli na koncert. Poprosil chůvu, která doprovázela další dvě děti, jestli by na chlapce nedala pozor. Malý Daniel zahynul o pouhé dvě hodiny později.

"V tu chvíli mi volala kamarádka, Renee, která měla na oslavě svoje dítě. Do telefonu mi rozrušeným hlasem řekla, že Daniel měl nehodu v bazénu. Ptala jsem se, co se děje, ale ona mi jen řekla, abych rychle přijela. Na místě jsem byla asi za deset minut," vypověděla před senátem Karven-Veresová. Když dorazila před vilu známého hudebníka, přivolaní lékaři se zrovna pokoušeli chlapce oživit. Neúspěšně.

Lee, který si na svojí obhajobu povolal jako svědka svou bývalou ženu, Pamelu Andersonovou, tvrdí, že za nic nemůže. Danielovi rodiče prý věděli, že půjde o zahradní párty u bazénu a že si jejich syn s sebou přinesl dokonce plavky. Na to Karven-Veresová řekla, že modro-oranžové nylonové kraťasy, které si chlapec na oslavu přinesl, nebyly v žádném případě plavky a že mu s sebou navíc nepřibalila žádný ručník ani opalovací mléko. O tom, že Lee má u svého domu bazén, se prý dozvěděla až od svého au-pair. Christian Weihs se totiž před odchodem na koncert ještě zastavil doma, aby Karven-Veresové sdělil, že nemusí mít strach, protože Daniela hlídá chůva od sousedů. "Christian mi řekl, abych se nebála, že Daniel si hraje daleko od vody. To bylo poprvé, co jsem slyšela o nějaké vodě," vypověděla herečka.

Jako svědek byl povolán i otec Daniela, filmový producent James Veres. Ten sám sebe tituluje jako "národního plaveckého přeborníka". Zkolaboval však už při první otázce, když se ho soud zeptal, zda mu jeho syn chybí.

Pro velké rozdíly ve výpovědích svědků rozsudek zatím nepadl a líčení bylo odročeno.  

Reklama