Další z komentářů Tomia Okamury se zaměřuje na mladé dívky ve věku 18 až 25 let. Okamura zjistil, že tyto dívky by si nechaly snížit IQ, kdyby je to učinilo přitažlivějšími...

Tomio Okamura tvrdí, že lidé dnes ztrácejí skutečné hodnoty, a demonstruje to na příkladu mladých žen, kterým záleží jen na prsou... problém ale, podle Okamury, není v konkrétních lidech, je v hodnotách celé společnosti.

Inteligence, nebo prsa? Dilema, které je jednou z příčin krize

Polovina dívek ve věku 18-25 let považuje podle průzkumu britského diskontního serveru velikost svého poprsí za důležitější věc než vysoké IQ. Třetina žen by si IQ snížila, kdyby je to učinilo přitažlivějšími. Co je příčinou?
Podle mého názoru je to ztráta skutečných hodnot, které pod tímhle pojmem viděly generace před námi - což je vzdělání, kultura, čest, práce.
To není problém jenom žen. Když idolem je nadržený fotbalista či hokejista, pak jedinou cestou se k němu přiblížit jsou skutečně prsa - nikoli mozek.
Muži převážně vytváří ony hodnotové žebříčky - v televizi, v časopisech, ve filmu, ve všech dosažitelných médiích.
Co s tím? Změna hodnot nemá vliv jen na prodeje prsních implantátů - odráží se v kulturnosti naší země i v naší ekonomice. To že my, chlapi, toužíme po krásných ženách, neznamená přece, že netoužíme také po ženách moudrých.
V časech první republiky, kdy náš stát, umělci, média masově propagovali práci a poctivost, byla naše země podle některých žebříčků osmou nejvyspělejší zemí světa.
Současná krize není podle mého názoru jen ekonomická - je tu krize důvěry - důvěry ve schopnost Evropanů dostatečně a poctivě pracovat. Pokud chceme změnu a zlepšení, tak nám nepomůže ani deset reforem čehokoli.
Zásadní je ochota občanů být poctiví, pracovití a vzdělaní.
Co jsme pro to zatím udělali v posledních dvaceti letech? Našel bych desítky případů příkladně čestných pracovitých nebo obětavých lidí. Ale neubráním se dojmu, že tyhle bíle vrány tu poletují trendům navzdory.
Máme víc vysokoškoláků, ale jejich úroveň je nižší než u maturanta z roku 1980. A maturant z první republiky by byl proti současníkům akademik ovládající latinu, němčinu a francouzštinu, historii, literaturu a hlavně pokornou tvrdou práci. Klademe na sebe a okolí stále menší nároky a zároveň požadujeme stále víc.
Není potřeba zmrazit důchody, stačí zmrazit pokles naší hodnotové úrovně, pokles schopnosti pracovat pro druhé jako pro sebe.
Jediná cesta z jakékoli krize není ve změně účetnictví, ale v lepší a poctivější práci. Prsa i fotbal jsou fajn. Propaganda našeho státu, hlavně veřejnoprávní média by však měla usilovat o to, aby idol žen i mužů měl o moc víc - minimálně chuť pracovat a chuť se učit.

Tomio Okamura

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Kam dál? Komentáře Tomia Okamury...

Reklama