ar.jpg

Za svůj název tento módní styl vděčí estetice italského dolce vita 70. let. Na TikToku už má hashtag #tomatogirls téměř 19,9 milionů zhlédnutí. Jde o ztělesnění procházek po evropském pobřeží, odpoledního koupání ve Středozemním moři, návštěv farmářských trhů, pojídání dezertů v kavárnách a dalo by se toho vyjmenovat ještě mnoho.

Zkrátka, pokud se letos chystáte na dovolenou po Evropě, „rajskou dívkou“ můžete být klidně i vy. Airbnb dokonce předvídá nárůst cestování do měst na italském pobřeží, včetně Amalfi, Florencie a Sorrenta. Na druhou stranu, kdo říká, že tento styl nemůžete nosit i po ulicích v Česku?

FotorzJet-1-.jpg
Zalando, Trendyol, 781 Kč / Reserved, 799 Kč / Mango, 1 299 Kč / Zara, 799 Kč / Mango, 1 299 Kč / Zara, 699 Kč / Reserved, 1 299 Kč / Tezenis, 349 Kč
Foto: Se souhlasem Zalando, Reserved, Mango, Zara, Tezenis

Oblečení v tomto stylu může být různé. Ale Tomato Girl nikdy neuvidíte v černé! Zkrátka a dobře, na pobřeží je na tuto barvu příliš horko. Naopak sem patří piknikové šaty, topy s krátkým rukávem, splývavé kalhoty, nabírané rukávy, krajky, volány, tkané kabelky, espadrilky, kožené sandály a pantofle, vypasované živůtky, knoflíky, nabírané sukně, topy a zavazování, klasické červené či hnědé kožené doplňky.

Čestné místo zde má len ve všech variacích – šaty, sukně, trička, šortky, vesty, kalhoty… Právě plátěné kalhoty šplhají po módním žebříčku čím dál více nahoru. Tento trend vám umožní zvládnout v pohodě letní horké počasí a zároveň budete módní.

Do preferované palety barev pak skvěle zapadá světle žlutá, bílá, rajčatově červená, lovecky zelená, jakýkoliv odstín hnědé nebo zlaté. Vynechat ale nemusíte ani květinové a ovocné potisky. Takže i nějaká ta rajčata zařadit nakonec můžete.

Co v tomto stylu ale nehledejte, jsou futuristické přehnaně moderní kousky. Naopak je preferována klasika a věci, které vypadají jako ze staré školy. Místo chytrých hodinek nosí Tomato Girl historické náramkové hodinky s ciferníkem, místo flitrů a kamínků má šperky, které vypadají jako po generace děděné. Zvolit můžete zlaté kousky nebo třeba perly.

 

Zdroje: TikTok #tomatogirl #tomatogirls, Airbnb, People, Vogue

Reklama