Tom-Cruise-do-textu-podruhe.jpg
Foto: Profimedia

Promítání se konalo v kině IMAX u londýnského Leicester Square. Tom Cruise podle svých vlastních slov chtěl, aby první neoficiální diváci dostali možnost vidět snímek na jedné z největších britských obrazovek.

Mezi několika pozvanými z řad přátel se objevil i královský pár vévoda a vévodkyně z Cambridge Kate a William. Cruise si dovolil je k utajenému promítání přizvat poté, co se doslechl, že princ William je velkým fanouškem filmu Top Gun. Na tom má jistě svůj podíl i fakt, že William byl sám vojenským pilotem.

Kromě Kate a Williama se promítání účastnily také Sophie, hraběnka z Wessexu, princezna Eugenie a princezna Beatrice. Tom Cruise z důvodu pohodlí a především soukromí svých hostů pronajal celý prostor zmíněného kina. Podle zdroje se se všemi svými hosty přivítal osobně a popřál, aby si film užili stejně tak, jako on jeho natáčení.

Snímek Top Gun má evidentně dle mínění jeho hlavní hvězdy všechny předpoklady pro to, aby divácky uspěl. „Je to film s některými z nejneuvěřitelnějších kaskadérských kousků, jaké kdy byly před kamerou provedeny, takže si dovolím tvrdit, že odpovídá humbuku, který kolem filmu je," řekl Tom Cruise pro deník The Sun. Což je jednoznačně objektivní pravda, protože scéna, ve které Maverick letí nebezpečně blízko nad zemí, byla jednou z nejextrémnějších scén, na kterou si filmaři museli vyžádat zvláštní povolení od amerického námořnictva.

Film jako takový se ovšem o svou propagaci nechtěně postaral sám. V září proběhla médii zpráva, že byl odcizen vůz Toma Cruise BMW X7, ve kterém se shodou okolností nacházel disk s nahraným a dokončeným filmem Top Gun: Maverick. Policii se naštěstí jak vůz, tak disk se snímkem, který v něm byl, podařilo včas vypátrat.

Zdroje: The Sun, Hola! Československá filmová databáze, Web Fandíme filmu, Wikipedie

Reklama