Dne 24. srpna 2017 vstupuje do českých kin nový film s Tomem Cruisem - Barry Seal: Nebeský gauner. Příběh natočený podle skutečné události Tomovi sedne jako by byl šitý jemu na míru. No on vlastně je... A asi nemusíme připomínat, že tohle akční drama ocení právě díky hlavnímu představiteli muži i ženy.

Je to už více jak třicet let, co se Tom Cruise frajeřil jako pilot v kultovním snímku Top Gun. Nyní je zase ve vzduchu a nutno poznamenat, že neztratil nic ze svého klukovského šarmu. Naopak. Vypadá po čertech dobře. A to nehraje kladnou postavu. Ach jo.

Barry Seal: Nebeský gauner

Při každém novém filmu s fešákem Tomem si říkám, že tohle už bude možná jeho poslední kousek, aspoň co se akčních snímků týká. Je jen málo herců, kteří dokázali něco podobného. Udržet se tři desetiletí na špici a ve snové kondici.

  • Ale ON je tu zpět i tentokrát!

Jeho nejnovější film pobaví skalní (tj. letité) fanynky, ale i dívky, které se narodily dávno po té, co okouzloval ve výše zmíněném náborovém snímku do americké armády (aspoň tak o něm zlí jazykové mluvili). Stále má tu jiskru a úsměv, při kterém tají i ledové královny.  

Barry Seal: Nebeský gauner

Proč ještě vidět film Barry Seal: Nebeský gauner?

Pobavíte se!

K létu tento styl zkrátka patří. Navíc režisér Doug Liman je zárukou, že ta zábava bude profesně dobře udělaná. Barry Seal je sice „pěknej hazardér“, kterému nic, na čem by mohl zbohatnout, není cizí, ale vy ho stejně budete na chvíli milovat.

Poučíte se!

Na vlastní oči uvidíte, proč nebrat každou práci, z které je hodně peněz. A proč nikdy - opravdu nikdy –  nepouštět do svého domu víc než je nezbytně nutné sourozence, kteří si v dospělosti nechtějí sami vydělávat a jsou – řekněme – lehce jednodušší.  A to ani od svých partnerů. Nebo hlavně od nich :-)

Proletíte se!

Tedy samozřejmě jenom obrazem, ale  i tak je to povznášející pocit. A rozhodně k němu (aspoň já to tak vnímám) přispěje také hudba „by“ Christophe Beck (jo, to je ten chlápek, co takhle skvěle dochutil např. RED s Bruce Willisem).

Vzděláte se!

Taky se někdy ztrácíte v politice? Její pravidla nejsou fér a o čistou hru zřejmě nejde téměř nikde. A i když tohle rozhodně není intelektuální film, otevře vám třeba v mnohém oči. Sakra, fakt takhle ten svět funguje? Tak to díky za každé ráno, které přežijeme bez problémů...

Shrnutí? Těším se na Mission: Impossible 6 (příští rok)! Tom nám totiž ještě chvíli asi vydrží zůstat v akci se svou noblesou a nadhledem.

(foto: CinemArt a.s. )

Přečtěte si také:

Reklama