Tereza (44) je vdaná už dvacet let. Vojtěch (58) byl její první velká láska, což se v jeho případě říct nedá. V době, kdy svou současnou manželku poznal, byl čerstvě rozvedený a s malým synem ve střídavé péči. Pro Terezu nic z toho nebyl problém, a když ji o necelý rok později požádal o ruku, nadšeně souhlasila. Přestěhovala se k Vojtěchovi, ujala se vedení domácnosti i péče o tehdy pětiletého Davida. I přes větší věkový rozdíl si manželé dobře rozuměli a dlouhé roky fungovali tak, jako málokdo.

ma.jpg
Foto: Shutterstock

Nikdy jsem netoužila po vlastním dítěti

„Ostatním jsem připadala divná, když jsem nikdy nezatoužila po vlastním dítěti. Vojta další nechtěl a já byla spokojená s tím, jak jsme to měli nastavené. Týden s Davídkem jako úplná rodina, týden jen my dva s Vojtou. Měli jsme na sebe čas, jezdili na výlety, chodili do kina a na večeře, milovali se bez zábran. Roky plynuly, já se mohla seberealizovat v práci a Vojtovi se také dařilo,“ vzpomíná Tereza. „Byly to hezké časy,“ uzavírá.

David vyrostl, dospěl a odjel studovat do zahraničí. Tereze a Vojtovi se otevřel další společný prostor, ale nějak si s ním najednou nevěděli rady. Navíc se objevily problémy v posteli… „Vojta byl vždycky hodně vášnivý a prudký a ta jeho živočišnost byla jednou z věcí, která mě u něho fascinovala. Strašně se mi líbilo, jak si mě v posteli dokázal podmanit. Postupem času se naše milování trochu umírnilo, nebylo už tak divoké, přesto stále zůstávalo krásné. Jenomže jsme se za poslední rok a půl dopracovali k velmi nízké frekvenci…,“ říká smutně Tereza.

Sex jednou za měsíc mi nestačí

Tereza doufala, že jde o dočasný problém. Snažila se manžela rafinovaně svádět, nakupovala nové prádlo i erotické pomůcky, aby manželský sex okořenila. Nic ale nezabíralo tak, jak si představovala. „Vojta jako by o milování se mnou najednou už tolik nestál. Začala jsem se cítit nejistě, častokrát chtěla téma rozebrat. On mě ale pokaždé jemně odbyl, že je unavený a má hodně práce. Přesto nikdy nezapomněl dodat, že mě miluje,“ vypráví Tereza. „Nebylo to tak, že bychom spolu úplně přestali spát, a když na milování někdy přece jen došlo, stále bylo hezké. Mně ale sex jednou za měsíc nestačí.“

Alkohol v žilách mě vrátil o mnoho let dřív

Přesto si Tereza dlouho zdráhala přiznat, že mají s Vojtěchem nejspíš problém. Ještě víc se zakousla do práce, které už tak věnovala spoustu času. Svou frustraci ale jednoho dne neukočírovala. Na firemním vánočním večírku se po několika sklenkách přestala ovládat a na svou kolegyni vychrlila vše, co ji poslední měsíce trápí. Díky alkoholu a náhlé potřebě svěřit někomu svůj problém vůbec neřešila, kdo ještě její vyprávění uslyší. A když se kolegyně později po anglicku vypařila, ujal se role vrby atraktivní kolega z obchodního oddělení. Byl milý a sexy. Frustrovaná Tereza pak velmi snadno podlehla jeho svůdným pohledům a později i důvěrným dotekům.

„V té chvíli mi bylo všechno jedno. S Albertem jsme se spolu vyspali té noci hned dvakrát. Jednou v jeho zaparkovaném autě, podruhé nad ránem na stojáka v odlehlé chodbičce za toaletami. Vzpomínám si, že v baru už skoro nikdo nebyl, většina lidí odešla. Bylo hodně pozdě… Mně se ale domů nechtělo a alkohol v žilách mě na chvíli vrátil do doby, kdy jsme si s Vojtou užívali spontánní sex i několikrát denně,“ říká tiše Tereza.

Nedávali jsme si pozor

Terezina divoká noc se nakonec provalila. „Nebylo divu, vůbec jsme si nedávali pozor. Někdo nás vyfotil a poslal Vojtovi. Doteď netuším, kdo.“ Pro manželství to byla velká rána. Vojtěch se odstěhoval z ložnice do pracovny a víc jak týden na Terezu nepromluvil. „Já to už nedokázala dál snášet,“ líčí Tereza. „Jednou v noci jsem za ním přišla a přes to všechno, co se za uplynulé dny stalo, jsem si k němu vlezla do postele. Nebránil mi. Ležel bez hnutí a čekal. A tak jsem začala mluvit…“ Tereza Vojtovi vysvětlila, proč k nevěře došlo. Vylíčila mu svou frustraci a pocit, že už pro něho není dostatečně atraktivní. Plakala mu na rameni a prosila o odpuštění. Vojta ji mlčky objal a do rána zůstali spolu. „Další den proběhl stejně jako ty předchozí. Vojta nemluvil a tvářil se, že tam nejsem. Přesto si navečer přinesl peřiny z pracovny zpátky do ložnice.“

Bojím se, že je má snaha marná

Dny plynuly, ledy se pomalu začaly prolamovat. Jednoho večera otevřel Vojtěch víno a připil si s Terezou na nový začátek. Vysvětlil jí, že se jeho city k ní nezměnily, a že je pro něho stále atraktivní. Bohužel ale stárne a jeho tělo už nefunguje jako dřív. Svěřil se i s tím, že navštívil odborníka, aby mu problém pomohl alespoň zčásti vyřešit.

Vše se zdálo být na dobré cestě. Manželství naoko opět rozkvetlo, frekvence milování se tu a tam měnila k lepšímu. Přesto Tereza cítí, že její uklouznutí nemá manžel dosud zpracované. „Vím, že to není dobré. Vnímám jeho pohledy, tu a tam divné narážky. Když mi cinkne zpráva, cítím jeho podezření. Nevěří mi. A přestože dělám, co můžu, abych si jeho důvěru získala zpátky, bojím se, že je moje snaha marná. Nevím si s tím rady a začínám být zase nešťastná,“ uzavírá Tereza.

Čtěte také:

Zdroj: příběh čtenářky, zpracovala autorka textu

Reklama