dlazba-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Odstraňování

Pokud nechcete na své zahrádce používat chemické likvidátory, můžete sáhnout po ekologičtější variantě. Připravte si roztok octa s vodou v poměru 1:3. Ten přelijte do rozprašovače a tekutinou následně postříkejte oblasti mezi spárami. Tímto roztokem ovšem dokážete zničit pouze listy. Přírodní roztok není tak silný jako ten kupovaný, a tak se nedostane až ke kořenům. Řešení je to tedy pouze dočasné.

Další možností odstranění plevele je jeho mechanické vyrýpnutí za pomocí speciálních škrabek, které jsou jednoduše k pořízení.

A pak také můžete sáhnout po elektrickém vypalovači, který se dostane až ke kořenům a plevel tak velice účinně ničí. Dávejte si ale pozor, protože kromě plevele dokáže účinně ničit také některé typy dlažeb.

Osázení

Pokud necháte čerstvě vypleté spáry holé, velice pravděpodobně se na nich zase dříve či později objeví plevel nový. Co takhle tedy proti nechtěnému plevelu bojovat tím, že si spáry osázíte drobnými nízko rostoucími květinami, které hezky kvetou. Zejména hezky budou tato květiny zdobit nášlapné kameny okolo záhonů. Spáry jednoduše vysypte pískem nebo štěrkem a zasaďte silenky, mateřídoušku, zvonky, římský heřmánek či jiné. Zjistěte si ale předtím, jakým pH vaše půda disponuje a zda se spáry nacházejí spíše ve stínu nebo na slunci.

naslap.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Zdroj info: ireceptarireceptar2zahradkarskaporadnanasezahrada

Reklama