1) Je na něj spolehnutí

Vědět, že dodrží, co slíbil, je k nezaplacení. Nemusíte se bát, že zazdí rodinnou návštěvu, cestou z práce nenakoupí, zapomene vyzvednout dítě ze školky nebo vás nepodrží, když je vám mizerně. Jasně, něco z toho jsou prkotiny, ale stokrát nic umořilo vola. Zkrátka, měl by to být chlap, jehož slovo platí.

2) Máte stejný náhled na finance
Protiklady se sice přitahují, ale když se sejde spořivá hospodyňka a hýřivý bohém, je na problém zaděláno. Těžko můžete předpokládat, že se jeden z nich změní. V tom nejlepším případě udělají oba pár kompromisů, ale úplně spokojený s velkou pravděpodobností nebude ani jeden. Co už je úplně přes čáru, to je partner žijící na dluh. Ten ho (vás) stejně jednou dožene.

3) Vážíte si jeden druhého
Partner nemusí být prvoplánový krasavec, vydělávat miliony ani vést nadnárodní firmu, abyste si ho mohla vážit. Obdivovat partnera a vzhlížet k němu, ať už pro cokoli, to by z vašeho společného života nemělo nikdy vymizet. Samozřejmě to platí i naopak.

4) Důvěřujete si
Můžete o partnerovi říct, že mu důvěřujete? Pokud ano, máte solidní šanci na spokojené soužití. Jestliže o něm ale pochybujete, podezíráte ho a třeba i špehujete, je to cesta do pekel. Klidu si neužije ani jeden z vás. Partner bude otrávený z vašeho neustálého pátrání a vy nebudete moci spokojeně spát. A to se nezmění, ani když si partnera „pojistíte“ svazkem manželským.

5) Klape vám to v posteli
Jistě, v partnerství nejde jen o sex. Bla, bla, bla. Vy tomu věříte? Je jedno, kolikrát týdně, ročně nebo jestli vůbec „to“ potřebujete, jaké praktiky upřednostňujete, nebo o čem tajně sníte. Pokud ale nejste s partnerem na stejné vlně, ten méně spokojený se často zařídí po svém. Anebo zatrpkne a odrazí se to tak jako tak ve vašem vztahu. Pokud si nejste schopni vyjít vstříc, bude to klapat jen těžko nejen v posteli.

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama