Mytí oken opravdu nemá ráda čtenářka louskacek2. A proč? Protože na nich vždycky zůstávají šmouhy, ať se louskacek2 snaží jakkoliv.

Mně nějaká ta šmouha nevadí... A když zaprší, stejně brzy není vidět. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá louskacek2, a přeju krásný den.


Krásný slunečný den, milé ženy in. A pro ty, co jsou doma, připojuji výzvu dneska je ale krásný den na mytí oken...

P.S. ještě, že jsem v práci tudíž mám hnedka omluvu :-).

Mám-li se adekvátně vyjádřit k tomu co nejvíc opravdu nejvíc nemám ráda z domácích pracích pak je to mytí oken.

Oken mám doma celkem 4 plus jedno balkónové a i to je na mě moc. Mytí odkládám jak nejvíc to jde. Se sousedkou se střídáme v mytí oken na chodbě. Na to máme službu dvakrát ročně. Ona ho umyla před Vánoci, to když mi oznámila na chodbě tak jsem šla do kolem. Protože mýt okna v tomhle období tak to ani náhodou... Taktně mne upozornila, že já tedy před Velikonoci. Takže momentálně odkládám tuto nenáviděnou činnost na toto období.

Nemám mytí oken ráda především proto, že mi stejně nikdy nejdou vydrhnout tak, aby na nich nebyla šmouha. A manžel mne ještě dráždí s poznámkou, že ji vidí. Okna z té největší špíny omyji bežným prostředkem na nádobí. A pak leštím speciálními přípravky na okna. Leštím jak hadrem a pak velkou buničinou, která mi doma zůstala už ani nevím po čem. Nicméně bez šmouhy byť malé výsledek stejně neumím. Vyperu samozřejmě záclony jejichž sundávání jde ovšem věšení to je pro silnější jedince.

Když jsem byla těhotná a nemohla jsem už v tomto jarním období díky pokročilému těhotenství tuto činnost vykonávat chopil se ji manžel. Musím podotknout, že okna vyčistil krásně a přiznám se že asi lépe než kdy já. Pak následovalo pověšení záclon. A to jsem se zas smála já. Jak měl ruce furt nahoře, tak říká teda to jsem si nikdy nemyslel, že je to tak namáhavé na ruce když jsem na tebe z gauče koukal. Jeho pověšení mělo co se estetiky řasení a rozmístění háčku pokud možno souměrně hodně daleko. Pak přijela na návštěvu mamka v době kdy byl v práci a první pohled na záclony ji hned rozesmál. Naštěstí se smilovala a záclony převesila.

Úklidovou firmu bych si klidně sjednala jenže je mi líto peněz tak se vždycky raději donutím. A obdivuji, že dokáží tuto činnost vykonávat v podstatě každý den to já bych tedy nemohla.

louskacek2

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Mytí oken

  • Kolik máte doma oken?
  • Kdo je u vás doma myje?
  • Myjete okna sama, nebo si na mytí najímáte nějakou firmu?
  • Jak často okna myjete?
  • Čím je myjete? Máte nějaký speciální postup, starý recept, který funguje, aby na nich nebyly šmouhy?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás získá tematickou cenu - uklízecí prostředky Clin, kde najdete i sprej na mytí oken.

clinclinclin

Reklama