Bylo prokázáno mnohými studiemi, že stres z rušného pracovního dne a aktivního osobního života může způsobit poruchy ve spánkovém režimu. Proto je dobré dát úlevu své mysli i tělu a dopřát jim péči, kterou vyžadují. Počínaje tlumenějším světlem a lehčím jídlem na konci dne.

Naše pokožka má totiž tu úžasnou vlastnost, že se v noci přirozeně obnovuje, proto doporučujeme do večerní rutiny zařadit vhodné produkty. Přinášíme vám několik tipů, které vám mohou pomoct ve vytváření vaší osobní rutiny před spaním.
shutterstock-1900735975.jpg
Foto: Shutterstock

1) Plánujte s předstihem

Často spěcháme rychle do postele, a proto hned jak na pleť naneseme oblíbený krém, sérum a další přípravky, jdeme se rychle pokusit usnout. Jenomže to je častá chyba, které bychom se měli snažit vyhnout. Je důležité vzít v úvahu čas potřebný k tomu, aby pokožka dokázala dobře vstřebat živiny, které jí dodáte pomocí kosmetických produktů. Jak to ale udělat, když nechceme čekat půl hodiny mezi každým krokem? Snažte se, aby vaše večerní rutina sestávala z co nejjednodušších kroků za použití pár produktů..
606edadb64699obrazek.png

Foto archiv firem: : Matis ParisGlobal Eyes Creamregenerační oční krém 15 ml/1 378 kč (Fann), Klara Rott Lehkost Mycí olej pro problematickou pleť 100 ml/1 590 kč (Fann), GA-DE CB2 BOTANIC - Pleťový olej, 30 ml/1 259 kč

2) Mdlá pokožka rovná se sáhnout po peelingu

Peelingy a scruby se postarají o to, aby vaše pokožka opět zářila. Jemné částečky vaši pleť promasírují, ale hlavně odstraní odumřelé částečky kůže a tím bude vypadat hladší a zářivější. Nesahejte po nich ale příliš často a přizpůsobte výrobek vašemu typu pleti. 


606c35a010224obrazek.png
Foto archiv firem: Eucerin DERMOPURE Peeling 100 ml/259 kč, Nuxe Very Rose rozjasňující peeling pro všechny typy pleti, 150 ml/425 kč, Astrid Vitamin C peelingový gel exfoliační a rozjasňující 150 ml/99 kč

3) Podrážděná kůže ocení hydrataci a hloubkovou ochranu

Takovou péči do hloubky vám zajistí koncentrované sérum. Obsahuje koncentrované aktivní složky, které se zaměřují na specifické problémy pokožky. Sérum je silnější než obvyklý krém na obličej a nanáší se před krémem. Dejte mu chvíli na vstřebání.


606c33633c65aobrazek.png

Foto archiv firem: Di Angelo Cosmetics No1 Gold. 30 ml/899 kč, Nivea Hydratační sérum-esence Hyaluron Cellular Filler 30 ml/440 kč, Bioten Multi Collagen Concentrated Antiwrinkle Serum 30 ml/240 kč

4) Sklenice vody pro celkové zlepšení zdraví i nálady

Pít dostatek vody je důležité samozřejmě po celý den. Ovšem i večer je dobré nezapomínat na to, aby tělo mělo dostatek tekutin. Nicméně, snažte se vyhnout tomu, abyste vypili naráz dvě sklenice vody těsně předtím, než půjdete spát. Zabráníte tak tomu, abyste se budili během noci.

5) Vlhkost vzduchu a teplota v místnosti

Snažte se před spaním zkontrolovat, zda a jak máte nastavené topení a jaká je ve vašem pokoji vlhkost vzduchu. Může se velmi snadno stát, že pokud dýcháme suchý vzduch a je v místnosti přetopeno, na pleti to bude hned vidět. Především hrozí popraskané rty. Doporučujeme na noc využívat váš oblíbený balzám na rty s vůní, která je vám příjemná.

606c43e46a154obrazek.png

Foto archiv firem: Labello Balzám na rty Hydro Care,  84,90 Kč, Loccitane Výživný balzám na rty s bambuckým máslem, 240 kč, Yves Rocher Coco ochranný balzám na rty s kokosem, 79 kč, Astrid Regenerační tyčinka na rty, 27 kč

6) Naslouchejte své pokožce

Ať už do se do své rutiny rozhodnete zařadit cokoliv, pamatujte především na to, že jde o vaši pokožku. Starejte se proto o ni s láskou a péčí. Vnímejte, kdy se cítí těžce, kdy je podrážděná a co jí naopak pomáhá.

Reklama