644e84b5a6d1etoaletak-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Rozkvetlý motýl

Na přípravu motýlka budete potřebovat jednu ruličku od toaletního papíru, karton nebo pevný papír, kousek papírového drátu, dva dřevěné korálky, nůžky a lepidlo. Karton nebo čtvrtku vystřihnete do tvaru motýlích křídel a natřete lepidlem. Kvítka můžete použít taková, která vám zrovna kvetou na zahradě anebo taková, která najdete na procházce. Tykadla poté vytvoříte z papírového drátku, na jehož konec umístíte dva korálky. Detaily domalujete jednoduše černou fixou a růžovou pastelkou.

Květiny místo bodlinek

Opět budete potřebovat jednu roli toaletního papíru, lepidlo, nůžky a drobná kvítka. Toaletní roli přeložíte napůl a načrtnete na ní obrázek ježka. Toho poté vystřihnete a bříško slepíte lepidlem. Lepidlem potřete také celý jeho hřbet a postupně na něj nalepíte jednotlivá kvítka. Detaily dokreslíte černou fixou, růžovou a bílou pastelkou.

Myši na loďce

Kromě dvou rolí toaletního papíru, ze kterých vytvoříte myšáky, budete potřebovat ještě kus kartonu, barevnou lepicí pásku, fixu a pastelky, nůžky a lepidlo. Z většího kusu kartonu vystřihnete loď, kterou slepíte vepředu a také podlepíte zespodu. Z kartonu také vystřihnete dva záchranné kruhy. Myši ozdobíte pomocí barevné lepicí pásky a detaily dokreslíte fixou. Na packy, fousky a ocásky můžete použít jednoduše čtvrtku. Jako pádla krásně poslouží bambusová napichovátka na jednohubky.

Zdroj info: autorka článku, instagram@mamahoch.fuenf, instagram@fraeullein_jasmin, instagram@playwithmamma