Když si budete zuby pečlivě čistit klasickými i mezizubními kartáčky, uděláte svým ústům velkou službu. Jenže samotné zuby tvoří ve vašich ústech jen 25 % povrchu ústní dutiny. Zbývající tři čtvrtiny povrchu při čištění přirozeně vynecháváme. Je tu totiž ještě jazyk, dásně a další místa, na která je třeba myslet. I na nich se totiž až příliš rády množí bakterie způsobující zubní povlak. Začínají se vytvářet hned po vyčitění zubů. A to člověku rozhodně neprospívá. Mohou vést ke kazům, zánětům dásní a způsobují i to, že se od vás lidé při hovoru odvracejí, protože vám jednoduše nepříjemně zapáchá z pusy.

listerine.jpg

Těmto problémům můžete předejít, nebo již vzniklé problémy zmírnit, používáním kombinace esenciálních olejů, kterou najdete v ústní vodě LISTERINE. Jsou to thymol, eukalyptol, menthol a methyl-salicylát. Jak fungují tyto oleje?

  • Látky na stejné bázi se běžně vyskytují v rostlinách.
  • Mají přirozený antibakteriální účinek.
  • Omezují tvorbu zubního povlaku.
  • Díky vyplachování úst se s ústní vodou dostanou i tam, kam se kartáček nedosáhne, a dokončí tak práci, kterou kartáček začal.

Navíc LISTERINE nabízí ústní vody pro specifické potřeby, které mají další benefity. Například:

  • NIGHTLY RESET remineralizuje zubní sklovinu
  • ADVANCED WHITE zmírňuje zabarvení ulpívající na zubu bez poškození skloviny
  • TOTAL CARE SENSITIVE vytváří ochranu proti ostré a náhlé bolesti způsobené citlivostí zubů

Účinná rutina
Nejúčinnější péče, kterou můžete svým zubům dopřát, spočívá v kombinaci tří kroků. 1. čištění zubů, 2. čištění mezizubních prostor mezizubním kartáčkem či dentální nití a 3. vyplachování ústní vodou. Klinická studie prokázala, že používání Listerine po čištění zubů redukuje zubní povlak až o 56 % víc než pouze samotné čištění zubním kartáčkem.*

Jak vyplachovat?
Doporučuje se vyplachovat 2x denně po dobu 30 vteřin (u některých typů ústní vody LISTRINE 60 vteřin). Svým složením je Listerine vhodný pro každodenní, dlouhodobé používání. Po vypláchutí ústní dutiny vodu vyplivněte, nepijte, ani nekloktejte.

TIP: Pokud preferujete jemnou chuť, zvolte si LISTERINE s označením “MILD TASTE”. Všechny tyto ústní vody LISTERINE jsou bez alkoholu a v ústech téměř nepálí.

(*Klinická studie: Sharma N, Charles CH, Lynch MC, et al.: Adjunctive benefit of an essential oil-containing mouthrinse in reducing plaque and gingivitis in patients who brush and floss regularly: a six-month study. J Am Dent Assoc. 2004 Apr;135(4):496-504. )

Naše články:

Vyzkoušejte novou ústní vodu LISTERINE FRESH GINGER & LIME MILD TASTE s přírodními výtažky ze zázvoru a limetky

Reklama