Dobrý den. Bohužel je tohle téme je takové mrazivé. Dnes taková doba, že se na ulici může octnout takřka kdokoliv ,a ani pořádně nebude vědět proč.

Já nejsem žádný znalec této problematiky. Ale myslím si, že spousta bezdomovců je na ulici proto, že si to vlastně vybrala. Tím nechci říct, že každý, kdo je na ulici, si to vybral a je tam jen a jen vlastní vinou.To je asi hloupost. Domnívám se, že spousta lidem to vlastně svým způsobem vyhovuje a odmítají jakoukoliv pomoc krom drobných na jídlo (což je podle mě spíš jen zámiňka k tomu, aby sehnaly na alkohol), a že vlatně ani jinak žít nechtějí.

V těchto mrazivých dnech slýcháme z medií o bezdomovcích často. Ať už to, že se bohužel staly obětí mrazu, teda spíše popíjení na mrazu..a nebo o tom, jak se jim některá města a obce snaží pomoci, a to buď teplou polévkou či čajem.A nebo zatepleným spaním. I přesto, že je možnost využít teplého přespání, tak to spousta bezdomovců odmítá, a to jen proto, že by nemohly pít-a to vlastně mluví samo za sebe .Opravdu je drtivá většina lidí na ulici díky tomu, že nemají jinou možnost? A nebo proto, že ji mít prostě nechtějí?

Vím, že se mi to lehce píše, když sedím v teple a nic mi nechybí, ale i tak si troufnu napsat, že většina lidí bez domova je na ulici proto, že s tím nechtěji nic dělat. Nechci hodnotit to, proč se lidé dostanou na ulici, jestli je to vlastním zaviněním či ne-protože do tíživé situace se může dosta každý znás. .Ale trvám si na tom, že by z ulic většina bezdomovců zmizela, kdyby sami chtěli...kdyby s tou situací začaly něco dělat. Protože člověk zvládne víc než si myslí, ale musí sám chtít a pak už to vždy nějak jde, i když to třeba vůbec není jednoduché..

Já osobně jsem nikdy žádnému bezdomovci nepomohla, a ani jim nedávám peníze..jednou jsem chtěla vyhovět žádosti o drobné na jídlo, ale dle reakce dotyčného mu nešlo o jídlo, ale o ty drobné-takže nepochodil. Možná mě někdo označí za necitelnou ,ale já nemám potřebu někomu dotovat alkoholické dýchanky..

Ale čas od času pomužeme, i když zprostředkovaně, a to přes charitu, kam dávame oblečení, které je na vyhození škoda a ve skříni přebytečné.

Ptali jste se,jestli si dokážu představit, kdyby se to stalo mě. A upřímě, nedokážu, teda hlavně nechci si to umět představit. Ale věřím, že kdyby se mi (ťuk ťuk na dřevo) něco takové stalo, že na ulici neskončím, protože mám milující a milovanou rodinu ,a my se na holičkách nikdy nenecháváme.

A závěrem bych všem popřála, aby nikdy neztratily střechu nad hlavou.

PBD

Děkujeme za názor

Co si o tom myslíte vy , milé ženy-in? Jste téhož názoru, že si většina bezdomovců může za svou situaci sama?Jak se podle vás člověk dostane až na dno? Je možné se z něj zvednout? Myslíte si, že je potřeba těmto lidem pomáhat, nebo je nechat svému osudu?

Pomohla jste někdy nějakému bezdomovci? Dáváte drobné žebrákům?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

Reklama