O tom, že některé „fórky“ se nevyplácí, se jistě někdy přesvědčil každý z nás. Někdy končí tragicky, jindy naopak úsměvně. Jeden takový tragikomický vtípek nám povypráví jeho aktérka Táňa. Jak se říká, to prostě nevymyslíš.

1. duben je oblíbené datum, jelikož je Apríl. Čas, kdy jsou různé kanadské žertíky povoleny. Vlastně se dají očekávat po celý den a věřit bychom tak neměli nikomu. Na naivitu a důvěru doplatil jak Tánin přítel, tak později i ona sama. „Apríl jsem měla vždy ráda. Lidem ve svém okolí jsem vždy připravila nějaký ten vtípek. Někdy se pobavili, jindy se naštvali. Však minulý rok byl apríl opravdu vyvedený.“ Říká s lehkou ironií v hlase Táňa.

joke

Chtěla jsem nějak napálit svého přítele. Nenapadlo mě nic lepšího, než si vymyslet historku, že jsem těhotná. Trapné klišé, které chlapa vždy položí. Zvlášť toho mého, protože jsem věděla, že děti opravdu nejsou na pořádku dne.“ Táňa si koupila těhotenský test, na který nakreslila dvě čárky a šla na věc. „Vylezla jsem se zděšeným výrazem ze záchodu a řekla, že jsem těhotná. Jeho výraz byl famózní. Myslela jsem, že to s ním sekne. Nechala jsem ho v tom trochu déle. Až k večeru jsem mu řekla, že se jedná o apríl a čárku před ním smazala. To, že jsem si vyslechla nadávky je jasné, ale později jsme se tomu oba zasmáli.“

Ó, šťastný smrtelník, jemuž nikdy nechyběl humor.
Marcus Tullius Cicero

Táňu však humor o pár dní později přešel. Zjistila totiž, že je doopravdy těhotná. Bylo jí pár dní divně, nedostala menstruaci, atd. Samozřejmě si udělala test a ejhle, dvě čárky. „Tentokrát jsem myslela, že to sekne se mnou. Začala jsem plašit a večer to oznámila příteli. Samozřejmě mi to nevěřil. Neustále se snažil z těch dvou testů smazat čárky v domnění, že jsou opět nakreslené. Nebyly.“ Dnes je to od Tánina vtípku přesně rok a ona v náruči chová ono vymyšlené aprílové miminko.

Čtěte také:

Reklama