U příležitosti konce roku pro nás pět respondentek zavzpomínalo na své největší vztahové omyly, jimž se teď chvála bohu mohou jen smát.

mum.jpg
Foto: Shutterstock

Maminčin chlapeček
Martin, bývalý přítel Aleny, vypadal ideálně. Chytrý, pohledný a na muže překvapivě citlivý. Dobrý dojem na Alenu dělalo i to, že mluvil moc krásně o své rodině, především o matce. „Jsem z rozvrácené rodiny a imponovalo mi, jak hezké vztahy v rodině mají,“ vzpomíná. „Martinova maminka byla na první pohled sladká jako med a zdálo se, že jsem na ní udělala dobrý dojem. Ovšem zaráželo mě, že svého dávno dospělého syna oslovuje výhradně roztomilými přezdívkami z říše zvířat. Připadalo mi to infantilní, ale na druhou stranu jsem nechtěla dělat z komára velblouda. Vždyť Martin i jeho rodina jinak neměli jedinou vadu.“ Trable nastaly ihned, jak Martin začal trávit se svou dívkou více času. „Jeho máma nám volala i pětkrát během schůzky a to vždy s naprosto průhlednou výmluvou. Vrcholem bylo, když jí zvedl telefon uprostřed našeho milování. Taktně jsem ho požádala, aby své matce řekl, že se to nehodí, ale rozzlobil se,“ vrtí Alena hlavou. „Jindy mě odzbrojila hláškou, že Martin je ve svých pětadvaceti ještě moc malý na to, aby pomohl tátovi na baráku. Co mě ale konsternovalo úplně, bylo sdělení, že si Martin klidně dojde na velkou, když se jeho máma ve stejné místnosti koupe ve vaně. Prý si náramně popovídají. Moje námitky, že je to nechutné smetl ze stolu výrokem:  Alenko, vždyť jsme lidi. A tohle je lidské. Na místě jsme se rozešli.“

Nebyl lakomý. Tamté dal a téhle dal…
„Mělo mě alarmovat, že někdo tak atraktivní jako Libor je sám. Bývalé přítelkyně? Skoro jako bych byla jeho první. Prostě neexistovaly. Zpětně si říkám, že jsem musela být úplně naivní nebo pitomá,“ začíná Irena. Libor měl sice krásnou tvář a vypracovanou postavu. Ale jeho svaly nebyly evidentně jen pro tu jednu jedinou. Irena ho nemohla nechat ani chvíli samotného. „Jen jsem se hnula třeba na záchod v kavárně, pověsil se na nějakou jinou ženu. Měl ten druh kouzla, které vás rozčiluje, ale přitahuje zároveň,“ říká. „Když jsem mu jeho chování vyčítala, vždycky mě políbil do vlasů, přitáhnul k sobě a pošeptal mi do ucha, že zbožňuje, když takhle žárlím.“ A tak udělala Irena to, co považovala za správné. Vlezla mu do telefonu. A nestačila se divit. Jeho galerie byla plná erotických fotografií a videí jiných žen. Když na něj uhodila, ani nezapíral. „Co chceš, jsem jenom chlap, Když pár let počkáš, určitě se unavím.“ odpověděl.

Šišli-mišli-kam jsme přišli?
„Pavel se na seznamce prezentoval jako dospělý a solidní chlap, co dávno překročil padesátku. Líbil se mi a tak jsem mu napsala,“ začíná Tereza. „Dost se mi nezdálo, že používal obrovské množství smajlíků a neustále mi posílal nějaké barevné sladké obrázky. Ale přiznala jsem si, že taky nemládnu a musím být tolerantní. Jenže při osobním setkání zašel ještě dál. Šišlal. Doslova na všechno. Víno bylo vínečko. Prsa byla prsíčka. Dokonce o sobě mluvil jako o Pavlíčkovi. Ve chvíli, kdy si v restauraci klekl na všechny čtyř, válel se po zemi a štěkal na psa jiného hosta, jsem vstala a odkráčela středem. Opravdu se mi nechtělo čekat, až začne zvedat nožičku,“ uzavírá Tereza.

srd.jpg
Foto: Shutterstock

Pan Sedmilhář
Lukáš měl podle Vandy nesmírně zajímavý život. Hodně cestoval, měl spoustu přátel a živil se jako manažer velké nadnárodní společnosti. Znal se s celebritami a jedl jen v nejlepších restauracích. „Nepřekvapilo mě tedy, když musel odjet na služební cestu do Las Vegas,“ vypráví mladá žena. „Krásně jsme se rozloučili a zabralo nám to skoro celou noc. Lukáš se mi ráno omluvil, že nebude moci telefonovat, ale vždy mi napíše na Messengeru, jakmile bude na wifi. Bylo to někdy kolem roku 2012, sociální sítě fungovaly ještě trochu jinak než dnes. Například pokud si dotyčný nevypnul funkci lokalizace, Messenger ukázal po odeslání zprávy, kde se odesílatel nachází. Lukáš byl tak hloupý, že nedal pozor, aby měl své lži kryté,“ směje se Vanda. „Jeho Messenger mi neukázal lokalitu Las Vegas, nýbrž Bruntál.“ To ale nebylo jediné, co si vykutálený mladík vybájil. Rozhodně se nejednalo o vysoce postaveného zástupce úspěšné společnosti. Byl nezaměstnaný a nechával se živit od rodičů.

Kdo šetří má za tři?
Gábiny přítel Jiří byl to, čemu se hovorově říká držgrešle. Jeho životním krédem bylo hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere. Přesto, že kouřil, nikdy nebyl schopný koupit si jedinou krabičku cigaret. Jen chodil a loudil na ostatních. Podle Gábiny to bylo velice trapné. Mezi kolegy byl známá firma, vetřel se na každou oslavu, nikdy nikomu nepřinesl dárek, za to snědl všechno, co mu přišlo pod ruku. „Nehorší bylo, když poznal mojí matku. Stalo se to na plese,“ říká Gabriela. Jiří podal potenciální tchyni ruku a bez skrupulí jí řekl: „Koupíte mi pivo? Já u sebe nemám peníze.“ Tím ale fraška neskončila. „Moje máma je dobrák a nechtěla ho odepsat hned,“ pokračuje Gábina. Ale Jiří své počínání korunoval tím, že Gábinině matce v mžiku vyluxoval bez zeptání celý pytlík solených oříšků, načež si bohatě přihnul z jejího vína. Není třeba dodávat, že Gábina a Jiří se už nikdy neviděli.  

Tyto příběhy dokáže napsat jen ten nejlepší a nejzvrácenější scénárista vůbec. Život. Schválně se nám v komentářích pochlubte, zda máte nějaké podobné zkušenosti.

Čtěte také: Z přítele se vyklubal mamánek, co mi zkazil Štědrý den, svěřuje se Zdena (26)

Zdroj: Respondentky redaktorky