Katka s Robertem chodila necelých sedm měsíců. Stále vrkali jako puberťáci, takže bylo jasné, že silvestrovský večer budou trávit bok po boku. Měli jasný plán, vyrazit na hory za přáteli. Kateřina se těšila, protože to byla její první oslava starého roku mimo rodné město. Navíc po dlouhé době s nějakým partnerem, byla dlouhé tři roky sama. Čekala pořádný mejdan, protože jich už pár s Robertovými kamarády zažila. Věděla, že za to umí vzít. Zřejmě si ale představovala velmi slabý odvar toho, co se ve finále 31. prosince stalo. Nejhorší ze všeho bylo ale následující ráno, kdy se Katka dozvěděla vše, co ten večer dělala. Podle vyprávění to nemohla být ona. Vždyť Kateřina patří mezi ty, co se nikdy neopijí, nekouří, nefetuje a rozhodně nesouloží s cizími muži.
5a3d0c9b53986obrazek.png

„Popravdě, moc si toho neupamatuji. Vím, že se začalo slavit ihned po našem příjezdu, to bylo někdy kolem páté,“ začíná s vyprávěním Katka. „Nejsem zvyklá na alkohol, takže jsem se snažila držet. Nesnáším ožralé holky. Někdy kolem deváté dorazil Robertův starší bratr. Viděla jsem ho prvně, pracoval v cizině. Hned mi padl do oka. Strašně moc mě přitahoval, ale věděla jsem, že můžu zůstat jen u myšlenek. Chodila jsem přeci s jeho bráchou.“

Kateřina sice věděla, co je správné, jenže později všechny své mantinely porušila. „Moje poslední souvislá vzpomínka je, jak stojím venku a popíjím s Danielem, bratrem mého přítele. Pak mám okno.“ Ráno, co se polonahá probudila v koupelně, u záchodové mísy, jí bylo pekelně zle. Nejen po těle, ale i po duši. Sešla do kuchyně, kde byli všichni kromě dvou bratrů. Ihned se na Kateřinu začaly hrnout výčitky. „To, co mi bylo sděleno, byl pro mě šok. Kromě toho, že jsem se opila, kouřila cigára i trávu, jsem si to prý rozdala s Danielem venku a všichni nás viděli. Pak jsem se prý ihned rozešla s Robertem a oznámila mu, že miluji jeho bratra. Robert se hned ráno sebral a odjel. Tohle poslouchat mi nedělalo dobře, v životě jsem se tak nestyděla.“ Tím ale večírek neskončil. Robert přítelkyni ihned vyhodil z bytu. Nechtěl nic slyšet. Ta skončila na gauči u své kamarádky. Po pár dnech se ale stalo přeci jen něco pozitivního. Napsal jí Daniel. Nemohl na ni zapomenout. Téměř rok po šíleném fiasku oslaví Kateřina první silvestrovský večer po boku Daniela, doma v klidu, jen sami dva.

Čtěte také:

Reklama