A máme tady trochu umění po ránu! Je sice cizojazyčné, ale myslím, že to Vám vadit nebude :).

 

 

 

 

 

 

A jedno video od Japiny i s komentářem:

Dobrý den, posílám tip na příští video, fakt mě dostalo.

Nejprve si přečtěte:
Před dvěma měsíci poprvé zazpíval neznámý prodejce mobilů Paul Potts v televizní soutěži Britain´s Gots Talent (něco jako Británie hledá talenty, nikoliv Superstar - to by vypadl už v prvním kole). Sedmnáctého června v soutěži zvítězil, když mu svůj hlas poslalo přes dva miliony televizních diváků. Video se záznamem jeho prvního vystoupení si následně na serveru YouTube prohlédlo přes deset milionů lidí z celého světa, a klip se tak zařadil mezi nejsledovanější videa v historii webu. Paul se stal doslova miláčkem Británie a těžko byste hledali anglofonní videoblog, kde by chyběl odkaz na jeho vystoupení. A co že tak zázračného udělal?

Představte si čtyřicátníka (39) s křivými zuby, vizáží svobodného mládence z hodně zapadlého venkova a sebevědomím zakřiknutého dítěte. Tenhle chlapík nakráčel před dvoutisícové publikum, tříčlennou porotu v čele s obávaným Simonem Cowellem (šéf nahrávací společnosti Sony BMG pro Velkou Británii, člen poroty American Idol apod.) a všem sdělil, že bude zpívat operu. Na to, jak slavnou árii Nessun dorma z Pucciniho opery Turandot zvládl, se podívejte sami. Možná vám poklesne čelist stejně jako Simonovi a vytrysknou slzy jako Amandě...

Tak co, ženy-in, poklesla Vám čelist? A jak se Vám líbil první umělec a jeho podání klasické hudby? Znáte někoho, kdo taky umí hrát na poněkud podivné nástroje? Umíte hrát na hřeben nebo na láhev?

Reklama