Co voní, ale i nevoní čtenářce s nickem ifulinkaa se dočtete v jejím příspěvku, za který děkujeme

Voní mi na jaře:

  • - vzduch oteplený jarním nádechem
  • - fialky, narcisy, petrklíče
  • - srst našich chlupáčů, které po zimě osprchujeme
  • - jarní déšť, co vyčistí oblohu

Dále celoročně spokojeně čichám k dobré krmi, mužům i ženám, kteří pochopili, k čemu byl vynalezen parfém. Celý rok, nejen jaro je provoněno (bohužel i prosmraděno), různými pachy. Celé mládí jsme slýchávali cestou kolem vepřína, že tohle je „vůně domova“. To platilo snad v době, kdy každý měl na dvorku čuníka, kterého krmil a pak si dům provoněl výrobky z něj - tlačenkou, klobásami či uzeným. Pak bych to pochopila.  

Mám ráda, když sednu do auta, kde to voní. Ne převáženým kanystrem benzinu, jenž se vylil v kufru.  Ráda sedím v buse vedle člověka, z nějž nepoznám, že se sprchoval před hodně dlouhou dobou. Říká se, že člověk si partnera vybere mimo jiné podle vůně - to jistě platí, přece nechceme smraďochy:-)

Proto lidičky nezapomínejte na to, že někde na polici v koupelně máte flakónek s kapalinou, jež lahodí nejen vašim smyslových orgánům, ale i okolí ocení, že si nemusí zacpávat nos. Nejhorší situace jsou v hromadných dopravních prostředcích.

Krásný den přeje i f u l i n k a a

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Když se někdo nemyje, ani parfém mu nepomůže

Co nám o jarních vůních, ale třeba i „nevůních“ napíšete vy, milé ženy-in? Co kazí radost z jarních vůní vám? Které jarní vůně jsou pro vás nepostradatelné? Bez jakých vůní si nedokážete představit jaro? jaké jsou vaše oblíbené jarní parfémy? Už jste si nejaký koupila?

Nespěchejte, třeba právě vy získáte tuto voňavou cenu za příspěvek.

cena

Pište na redakce@zena-in.cz

Dnešní soutěž: Poznáte květinu?

2 indicie: Jejími květy vystlala královna Kleopatra hodovní místnost pro Marka Antonia. Pro svou krásu a vůni stojí tato květina na stupni nejvyšším.

Poznala jste květinu? Tak si to nechte pro sebe a počkejte na další