Dvanáct krásných dívek, legendární herec, nejdražší korunka v historii a finále v odletovém terminálu ruzyňského letiště. Tak vypadala letošní Česká Miss.

Čtvrtý ročník soutěže krásy vyhrála středoškolačka Eliška Bučková ze Strážnice na Hodonínsku. Šerpu předal vítězce předseda poroty – legendární francouzský herec Alain Delon. Sama vítězka na sebe mimo jiné prozradila, že podporuje záměr USA vybudovat v Česku protiraketový radar, pomáhá dětem a má ráda tanec a zpěv.

 

 

Eliška Bučková při tradiční promenádě v plavkách

„Vím, že mě prvenství v soutěži připraví o volný čas, ale umožní mi získat nové zkušenosti,“ řekla novinářům dojatá Bučková. Ta byla zároveň i favoritkou sázkových kanceláří, kurs na její výhru byl 1:2.
Titul první vicemiss náleží devatenáctileté studentce Haně Svobodové z Vysočiny, třetí místo vybojovala Elisavet Charalambidu (22) z Brna.

Alain Delon, Česká Miss Eliška Bučková a topmodelka Petra Němcová při předávání cen

Náležitou pozornost během večera vzbudila i korunka pro vítězku. Je vyrobena ze čtrnáctikarátového bílého zlata a váží 93,64 gramu. Na korunce dominuje 1162 diamantů a 118 barevných přírodních polodrahokamů, které pocházejí z Indie a Thajska. Výroba originálního klenotu, jehož cena je přes milion korun, trvala přes půl roku.

Co říkáte na novou vítězku? Bude dobře reprezentovat Česko v zahraničí? Má vůbec šanci uspět jako modelka? Přihlásily byste se do některé ze soutěží krásy?

Reklama