Plánovali svatbu, děti, začali stavět dům. Jenže šťastný konec tenhle obyčejný příběh mít nebude. Je to teprve pár měsíců, co jejímu příteli lékaři diagnostikovali rakovinu slinivky. Jenže už bohužel v takovém stadiu, v němž nemá naději na úspěšné vyléčení. Dávají mu čtyři až pět let života, když vše dobře půjde.

„Málokdo si dovede představit, co prožíváme. A nikomu bych to nepřála. Najednou se vám zhroutí celý svět. Nevíte, co bude zítra, natož za rok. Naše sny o společném životě shořely jako cár papíru. Zůstalo nám na ně už jen pár let. A kdo ví, jestli vůbec,“ svěřuje se Karolína, která se teď má rozhodnout, co dál. Vybírá ze tří možností, z nichž ale ani jedna není ta správná.


„Jde o to, že mi lékař doporučil, abych měla kvůli svému zdravotnímu problému co nejdříve děti. Už jsme se před časem proto o miminko začali se Zdeňkem snažit, což teď samozřejmě vzalo za své. Řekl mi, ať se nejprve rozhodu, jak to vidím do budoucna. Jenže takové rozhodování je nad moje síly!“ přiznává Karolína a hned vyjmenovává, mezi jakou budoucností volí.

„První možností je, že s ním zůstanu a pokud se to povede, budeme mít dítě spolu. To by ale znamenalo, že bude vyrůstat bez táty. Druhou variantou je ta, že spolu zůstaneme až do jeho smrti, ale já s dítětem počkám až na nového partnera. To ale hrozí, že se taky nemusím miminka dočkat nikdy. Ať už kvůli hledání nového partnera nebo mému věku a zdravotním komplikacím. A jako třetí možnost mi Zděněk nabídl rozchod, abych s ním neztrácela své roky a zařídila si nový život se vším všudy, hlavně s vyhlídkou na budoucnost. To jsem samozřejmě hned odmítla. Ale lhala bych, kdybych tvrdila, že mi to v hlavě nehlodá. A teď se rozhodněte!“ vyjmenovává s hlavou v dlaních Karolína, která zatím své finální slovo oddaluje, jak jen to jde.

Čtěte také:

„Prý mě miluje, ale myslí na rozchod!“ nechápe Naďa

„Muži ode mne utíkají a můžu si za to sama,“ zlobí se Klára

Reklama